Oyun

Sony, Rockstar'ın yeni dağıtımcısı!

Rockstar Games ve 2K Games oyunları artık Sony Eurasia'ya emanet!


Ülkemizde Playstation kanadından da sorumlu olan Sony Eurasia'dan bugün oldukça ilginç bir duyuru geldi. Firma tarafından yapılan açıklama ile Take Two firmasıyla özel bir anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Bu anlaşmaya göre artık Take Two oyunlarının Playstation sürümlerini Sony Eurasia dağıtacak.

1504690848_sony-940x470.jpg

Tabi ki bu noktada akla gelen ilk firmalar ise 2K Games ve bünyesinde Rockstar Games. Bu anlaşma sonucu firmanın ülkemizde dağıtacağı ilk oyun ise NBA 2K18 olacak. Konuyla ilgili bir açıklama da yapıldı. Sony Eurasia’nın Türkiye’de dağıtacağı ilk Take-Two oyunu ise Eylül 2017’de piyasaya çıkacak olan NBA 2K18 olacak. Oyunun tavsiye edilen satış fiyatı 269 TL olacak.

1504690752_2ksmktnba2k18stdagnfobnoam.1496268917.jpg

PlayStation Türkiye Departman Müdürü Mustafa Yiğit, yeni iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye, PlayStation için önemli ülkelerden bir tanesi. Biz de ülkemizin konumunu daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Buna ek olarak oyuncuların oyunlara en avantajlı koşullarda ulaşması ve oyun zevkini en üst düzeyde yaşaması için çalışıyoruz. PlayStation Türkiye olarak önceliklerimizden biri Türkiye’de fiyatları makul düzeyde tutarken hem işletim sisteminde hem de oyunlarda yerelleştirme desteği sunabilmek. Dolayısıyla, PlayStation ekosisteminin daha da güçlenmesi adına Take-Two ile 2K ve Rockstar oyunlarının Türkiye pazarında dağıtımı için anlaşmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.