Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı!

Sony bir açıklama yayınlayarak, The Last of US Part II oyununu sızdıran kişilerin kimliğini tespit ettiklerini açıkladı.

Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı!

The Last of US Part II ile ilgili sızıntıların sorumluları sonunda tespit edildi! Sony konu ile ilgili bir açıklama yaparak; The Last of US Part II sızıntılarını yapan kişilerin Naughty Dog ve Sony ile bir ilişkisi olmadığını ifade etti.

Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı!

Konuya vâkıf olmayanlar için belirtelim; The Last of US Part II oyunu geçtiğimiz dönemlerde çalışanların fazla mesai yapması sonucu hastanelik olmasıyla gündeme gelmişti. Oyun çok geçmeden ise internet ortamına düşen önemli sahnelerinin sızıntısı ile manşetlerdeki yerini almıştı. Hal böyle olunca sızıntıları yapan kişilerin Naughty Dog’un çalışma prensiplerinden memnun olmayan çalışanları tarafından yayınlandığını iddia edilmişti.

Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı! - Resim : 1

Ancak çok geçmeden Sony dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile yaptığı son açıklamada The Last of US Part II’nin sızıntısından sorumlu olan kişilerin kimliğini tespit ettiklerini açıkladı. Sony yaptığı açıklamada The Last of US Part II sızıntılarını yapan kişilerin Naughty Dog ve Sony ile bir ilişkisi olmadığını ifade etti.

Sony, tüm bu açıklamaya ek olarak, soruşturma devam ettiği için bu kişilerin kimliklerini kamuoyu ile paylaşmalarının doğru olmadığının da altını çizdi.

Sony'nin,soruşturma sona erdiğinde yeni bir basın bildirisi yayınlayarak, sızıntıyı kimlerin gerçekleştirdiğini ve olayın perde arkasını tam olarak açıklaması bekleniyor.

Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı! - Resim : 2

Sonuçta yedi senedir oyun üzerinde gece gündüz çalışan geliştiricilerin ve yeni oyun için uzun zamandır heyecanla bekleyen oyuncuların heveslerinin bir gecede kırılması, kesinlikle bir açıklamayı hak ediyor! Gelişmelerden siz değerli okuyucularımızı haberdar etmeye devam ediyor olacağız.