Oyun

Sony’den PlayStation VR2 hakkında çok önemli açıklamalar geldi

Japon teknoloji ve oyun devi Sony, ünlü platformu PlayStation için geliştirilen yeni VR cihazı PlayStation VR2 hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Sony’den PlayStation VR2 hakkında çok önemli açıklamalar geldi

Virtual Reality yani daha çok bilinen ismiyle VR teknolojileri, teknoloji tutkunlarını en çok heyecanlandıran gelişmelerin başında geliyor. Her ne kadar bu pazar son zamanlarda arkasına aldığı rüzgarın enerjisini kaybetmeye başlasa da, özellikle yakında Apple tarafından çıkarılacağı konuşulan AR/VR cihazları sayesinde yeniden popülaritesine popülarite ekleyebilir.

İşte muhtemelen 2023 yılının içerisinde esecek bu yeni rüzgardan nasiplenmek isteyen Sony, PlayStation VR2 hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar cihazın ne özellikleri ne de çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmayan Japon şirket, sabah saatlerinde bir dizi açıklama yaparak bu iki konu hakkında da bazı ipuçları paylaştı.

Sony’den PlayStation VR2 hakkında çok önemli açıklamalar geldi

Sony tarafından yapılan açıklamada yer verilen ilk önemli bilgi, PlayStation VR2’nin 2023 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacağı oldu. Her ne kadar ay veya gün bazında bir tarih verilmese bile, üç aylık bir dilimi kapsayan bu zaman yine de kullanıcılar için olumlu karşılanabilecek bir hamle olarak yorumlandı.

PlayStation VR2’nin özelliklerinden bazılarına da değinen Sony, cihazın USB Type-C ile geleceğini ve kamera özelliği bakımından selefinden ayrılacağını duyurdu. Buna göre serinin ilk modeli, konsola bağlı bir kamera ile hareketleri takip ediyordu ancak VR2 kendi kulaklık yapısındaki harekete duyarlı içten dışa takip sistemli bir kamera yapısına sahip olacak.

Teknik olarak 4K çözünürlük desteği sunacak olan PlayStation VR2’nin görüş açısının 110 derece ile sınırlı olacağı duyurulurken, yeni cihazın 20 büyük oyun desteği ile geleceği de açıklamanın satır başlarından biri oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.