Oyun

Spam mesaj PlayStation 4 çökertiyor!

PlayStation 4 kullanıcılarına bela olan bir spam mesajı, konsolun çökmesine neden oluyor. İşte detaylar!

Spam mesaj PlayStation 4 çökertiyor!

Anlaşılan spam dolu ve virüs yayan mesajlar sadece maillere ve cep telefonu sahiplerinin başına gelen bir durum olmaktan çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre birçok PlayStation 4 kullanıcısının cihazları, spam hesaplar tarafından çökertiliyor hatta açılmaz duruma getiriliyor.

Bu durum karşısında önlem almak isteyen PS4 sahiplerinin sadece gelen spam mesajları silmesi maalesef yeterli değil. Eğer sizde bu tarz mesajlar alıyor ve cihazının normalinden farklı bir şekilde çalıştığını düşünüyorsanız cihazı ''Güvenli Mod'' üzerinden açmalı veya fabrika ayarlarına geri döndürmek zorundasınız.

PlayStation 4 kullanıcılarının başı mesajlar ile dertte!

Tabii ki henüz bu tarz mesajlar ile karşılaşmamış kullanıcılar için de bir önerimiz mevcut. Hesap ayarları kısmından gizlilik ayarlarınızı değiştirerek mesajların arkadaşlarla sınırlı kalmasını veya kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Konu hakkında açıklama yapan Sony, sorunun farkında olduklarını ve yakın zaman getirilecek bir güvenlik güncellemesi ile bu problemin ortadan kaldırılacağını bildirdi. Henüz sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı açıklanmış değil ancak oldukça ciddi bir problem olduğu ortada. Cihazların çökmesi hatta bir daha açılmaması kesinlikle kabul edilebilir bir hata değil gibi duruyor. 

Bakalım Sony, bu güvenlik güncellemesini ne zaman yayınlayacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.