Oyun

Spider-Man oyununun Türkiye fiyatı açıklandı

PS4'e özel olarak gelen Marvel'ın Spider-Man oyununun fiyatı, görenleri pek memnun etmeyecek gibi duruyor.

Spider-Man'in Türkiye fiyatı cep yakıyor!

Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’ın Spider-Man oyununun çıkış tarihi ve Türkiye fiyatları açıklandı. 7 Eylül’de PS4’e özel olarak çıkış yapacak oyunun Türkiye fiyatı, görenlerin bir kez daha bakmasını sağlıyor. Özellikle ülkemizde Euro'nun artması, teknolojiden oyunlara kadar birçok alana etki etmekte.

Teknoloji alanında euro'nun değerleri yükselirken doğru orantılı bir şekilde ürün fiyatları ve vergiler de yükseliyor. Var olan vergilere yenileri geliyor derken aldığımız ürünlerin fiyatları adeta aldı başını gidiyor.

Bu durumun etkisini son olarak Marvel’ın Spider-Man oyununda gördük. Sony, kendi çıkardığı oyunları genellikle 179-210 TL arasında satışa sunar. Bu sayede oyuncular en güzel oyunları bile nispeten uygun fiyatlara satın alabiliyorlardı. Sony’nin bu fiyat tarifesi artık Spider-Man oyunu ile değişti.

Sony, Marvel lisanslı oyunu Spider-Man’i 299 TL fiyat etiketi ile PlayStation kullanıcıları için ön siparişe açtı. Daha önceki oyunlarından 100-110 TL arası daha pahalı olan bu standart sürümün bir de koleksiyoncu sürümü mevcut. Henüz Türkiye ye gelip gelmeyeceği bilinmeyen ürünün tahmini fiyat etiketi olarak 800 TL ye sahip olacağı düşünülmekte. 

Ülkemizde doların ve euro'nun yükselişe geçmesi, birçok alanda bizi olumsuz etkilerken bir de eğlence dünyasına bu durumun sıçramış olması şimdiden birçok oyuncuyu rahatsız etmiş durumda. 

Yorumlar
Gta 5
Gta 5 atarız beraber yaşlanırız...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.