Oyun

Steam yenilendi!

Valve, dünyanın en büyük dijital oyun satışı platformu Steam'in ''Pek Yakında'' kısmını yeniledi.

Steam yenilendi!

Valve, dünyanın en büyük dijital oyun satışı platformu Steam'de tasarım konusunda bazı değişikliklere gitti.

Daha öncesinde Steam ana sayfasında, yakında çıkacak oyunların listesini kronolojik olarak gösteren son derece basit bir tasarım bizleri karşılamaktaydı. Genel olarak rastgele oyunların listelerini bizlere sunuyor ve haliyle bu alan pek tercih edilmiyordu.

Her ay Steam’de yüzlerce yeni oyun çıkmasına rağmen müşteriler, oynayacakları yeni oyunları bulmak için bu listeyi kullanmıyordu kısacası anlatmak gerekirse.

Getirilen güncelleme ile ''Pek Yakında'' sekmesi "Popüler ve Yakında" olarak adlandırılarak daha akıllı bir liste halinde karşımıza çıkıyor. Bu liste, bir oyun hakkında var olan çıkış öncesi ilgiyi göz önünde bulunduracak. Bu ilgi, istek listeleri, ön siparişler ve geliştirici veya yayıncının geçmiş oyunları aracılığıyla toplanılan veriler sayesinde belirleniyor.

Valve, Steam’in bir oyun çıkmadan önce var olan ilgiyi ölçmede iyi bir iş çıkardığını ve oyunu gerekli müşterilere sunarak var olan ilgiyi artırma konusunda başarılı olduğunu düşünüyor ve eskisinden daha akıllı hale gelen bu liste de tam olarak bahsedilen işlevi gerçekleştirmeyi amaçlıyor.
 
Eğer yeni oyun çıkaracak bir geliştirici veya yayıncıyı takip ediyorsanız, bu oyunlar Pek Yakında sayfasında öne çıkarılacak. Eğer bir oyunu İstek Listenize aldıysanız, aynı şekilde ilgili oyunlar da bu listede görünecek. Bakalım Steam bu güncelleme ile kullanıcılarına kategoriyi kullandırtabilecek mi?


 
  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.