Oyun

Steam zamları için Change.org’da imza kampanyası başlatıldı

Türk lirasındaki dengesizlikten dolayı yaşanan zamlara karşı çıkmak ister misiniz?

Steam zamları için Change.org’da imza kampanyası başlatıldı

Geçtiğimiz gün bizlerle buluşan, ünlü oyun ve yazılım platformu olan Steam'in Türk lirası desteğine tepki gittikçe büyüyor. İlk gün göze çarpan indirimli oyun fiyatları, ikinci gün kendisini zama yönelterek birçok oyun alınamaz seviyeye geldi. Özellikle Ubisoft ve 2K Games oyunlarında yaklaşık olarak 1 doların 3.5 liraya kadar yükseldiğini gördük. Bu iki firmadan sonra da, birçok firmanın aynı yönteme başvurması, Türkiye'de ki oyuncuları tedirgin etti ve ünlü site Change.org'da yeni bir imza kampanyası başlatıldı.

Level ve Oyungezer ekibinden tanıdığımız ünlü isim Nurettin Tan aracılığı ile başlatılan imza etkinliğinde, ülke ekonomisi ve gelirler ile karşılaştırılarak bu fiyatlarından gereğinden fazla olduğu ve ülkeler içinde de en pahalı fiyata sahip olduğumuz belirtildi. İmza kampanyası direkt olarak Gabe Newell'a iletileceğini belirtelim. Her ne kadar Türk lirasına geçişin olumlu yönlerini görsek dahi, eğer durum böyle giderse eskisinden daha tuzlu oyun fiyatları bizleri bekliyor gibi. Eğer sizde bu kampanyaya destek vermek istiyorsanız, buradan imzanızı atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.