Steam'den oynaması ücretsiz 10 harika oyun! - Page 1

Evde kaldığımız şu günlerde birçok oyuncu, oynaması ücretsiz oyunları keşfetmeye devam ediyor. Eğer sizler de ücretsiz oyun arayışındaysanız bu içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneririz.


Bilindiği üzere 2003 yılından beri hizmet veren ve de her geçen gün oyun sayısını artırarak dikkatleri üzerine çekmeye devam eden oyun platformu Steam, ücretsiz olmasına rağmen oynaması oldukça keyifli olan birçok oyunu bünyesinde barındırıyor.


Peki bu oyunlar hangileri? An itibari ile Steam üzerinde ücretsiz olarak oynayabileceğiniz, bazıları popüler olan, bazıları ise popüler oyunların gölgesinde kalan bu oyunlara gelin birlikte göz atalım.


İşte Steam'den ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz 10 harika oyun;

Steam'den oynaması ücretsiz 10 harika oyun! - Page 2

Counter-Strike: Global Offensive


Counter Strıke serisinin en çok satan ürünüdür. Oyunun Geliştiricileri, Valve ve Hidden Path Entertainment'dir.Oyun Ağustos 2012 de piyasaya sürülmüştür. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz FPS türünde bir oyundur.


Minimum Sistem Gereksinimleri:


İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP


İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better


Bellek: 2 GB RAM


Ekran Kartı: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0


DirectX: Sürüm 9.0c


Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Steam'den oynaması ücretsiz 10 harika oyun! - Page 3

World of Warships


World of Warships tüm oyun özelliklerine eşit erişim sağlayan, en iyi oynaması ücretsiz MMO aksiyon oyunlarından biridir. Aralarında Missouri, Bismarck ve Yamato da bulunan 300'ün üzerinde I. ve II. Dünya Savaşı tarihsel gemi World of Warships'te kumandanızda.


Daha önce hiç olmadığı şekilde deniz savaşlarını yaşayın! Zırhlıların büyük toplarıyla imha edin, muhriplerle sinsice yaklaşın, kruvazörlerle bombardıman açın veya uçak gemileri uçaklarıyla taarruza kalkın. Stratejinizi kurun ve vurun!


Hızlı bir PvP vuruşması için rastgele bir çatışma seçin, zorlu PvE senaryo savaşı için arkadaşlarınızla ekip kurun veya Sıralamalı Savaşlarda becerilerinizi sınayın! Gerçek bir savaş arıyorsanız Klan faaliyetlerinizi başlatın! Klanınızı geliştirin, ekstralar kazanın, Klan liginin tepesine tırmanın ve sunucunuzun en iyisi olun!


Minimum Sistem Gereksinimleri:


64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir


İşletim Sistemi: Windows 7 x64 SP1


İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz, Core i3 2.5 GHz, AMD Athlon II X2 2.7 GHz


Bellek: 4 GB RAM


Ekran Kartı: 1280×720; Nvidia GeForce GT 440/630, AMD Radeon HD 7660


DirectX: Sürüm 11


Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı


Depolama: 53 GB kullanılabilir alan


Ses Kartı: DirectX 11


İlave Notlar: Teknik nedenlerden dolayı sadece oyunun Steam sürümü kullanılarak oluşturulan oyun hesapları desteklenmektedir.

Steam'den oynaması ücretsiz 10 harika oyun! - Page 4

Dota 2


Her gün, dünya çapındaki milyonlarca oyuncu yüzden fazla Dota kahramanından sadece birisi ile savaşa giriyor. İster oyunlarının 10. saati isterse 1000. saati olsun her zaman keşfedilecek yeni bir şeyler vardır. Düzenli güncellemeler ile oynanış, özellikler ve kahramanların devamlı evrilmesiyle Dota 2 gerçekten de kendi kendine hayat buluyor. Bütün kahramanlar ücretsiz olduğu bu oyunda, arkadaşlarınızı getirip parti kurabilirsiniz.


Minimum Sistem Gereksinimleri:


İşletim Sistemi: Windows 7 or newer


İşlemci: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz


Bellek: 4 GB RAM


Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600


DirectX: Sürüm 9.0c


Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı


Depolama: 15 GB kullanılabilir alan


Ses Kartı: DirectX Compatible

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.