Steam'den oyun severlere büyük kıyak; bunu kimse yapmaz

Steam, oyun severlerin uzun süredir beklediği Steam Aile Paylaşımı özelliğinin geliştirilmiş yeni versiyonu "Steam Aileleri"ni duyurdu.

Steam'den oyun severlere büyük kıyak; bunu kimse yapmaz

Bu yeni sistem ile kullanıcılar, oyun kütüphanelerini daha kolay ve güvenli bir şekilde aile üyeleriyle paylaşabilecek. Bu yenilik, hem oyunları birlikte keşfetmeyi seven aileler için hem de dostlar arasında oyun deneyimlerini paylaşmak isteyenler için büyük bir kolaylık sağlayacak. Steam Aileleri'nin getirdiği bu yeniliklerle, oyun dünyasında paylaşımın sınırları genişliyor.

Valve, Steam Aileleri adında, mevcut Steam Aile Paylaşımı ve Steam Aile Görünümü özelliklerini bir araya getiren ve bazı yepyeni aile özelliklerini de içeren bir Steam özelliği duyurdu. Bu yeni özellik, Steam kullanıcılarının oyunları paylaşmalarına ve içerik kontrolleri uygulamalarına olanak tanıyacak şekilde, 6 hane üyesine kadar bir aile oluşturmalarını sağlıyor.

Kullanıcılar bir aile oluşturabilir ve 5 diğer üyeyi davet edebilirler, bu üyeler yetişkin veya çocuk olarak atanabilir. Ailedeki tüm kullanıcılar, oyunlarını Steam'in eski Aile Paylaşımı özelliğine benzer şekilde çalışan bir aile kütüphanesinde paylaşacak.

Ailedeki herkes, başkası zaten oynamıyorsa kütüphanedeki herhangi bir oyunu oynayabilecek. Eğer iki kişi aynı anda aynı oyunu oynamak isterse, ailenin iki üyesinin de oyunun bir kopyasına sahip olması gerekecek. Paylaşılan oyunları oynarken, her üye kendi kayıt dosyalarına, kendi hesapları için Steam başarılarını kilidini açmaya ve atölye dosyalarına erişime sahip olacak. Eğer ailenizden biri, sizin sürümünüzü oynarken bir oyundan yasaklanırsa, hesabınız da yasaklanacak - bu yüzden kiminle paylaştığınıza dikkat edin.

Steam Aileleri ayrıca yetişkin aile üyelerinin oyunlara, Steam topluluk özelliklerine erişimi yönetmelerine ve çocuk hesapları için ekran süresini izlemelerine olanak tanıyan bir ebeveyn kontrolü seçeneği içerir. Çocuklar ayrıca, aksi takdirde kısıtlanmış olan daha fazla oyun süresi veya oyunları talep edebilir ve yetişkin hesaplarından yeni oyunlar satın almalarını, doğrudan yetişkinin hesabına bir sepet göndererek isteyebilir. Bu yeni özellik şu anda beta aşamasında ve şu an için erişim alabilmek, potansiyel aile üyelerinin tümünün beta sürümüne katılmayı seçmesini gerektiriyor.