Oyun

Steam'den oyunculara kötü haber!

Steam'den kötü haber geldi. Popüler platform artık belirli işletim sistemlerinde çalışmayacak. İşte detaylar!

Steam'den oyunculara kötü haber!

Popüler online oyun platformu Steam'den oyun verelerin pek de hoşlanmayacağı bir adım geldi. Steam, eski platformlara olan desteğini çekiyor. macOS 10.7 (“Lion”), 10.8 (“Mountain Lion”), 10.9 (“Mavericks”) ve 10.10 (“Yosemite”) sürümlerinde artık Steam çalışmayacak.

Buna ek olarak Valve, oyunlarınızı bilgisayardan direkt olarak televizyona aktaran Steam Link donanımının fişini sessiz sedasız bir şekilde çekti. Avrupa ve Amerika pazarında tamamen tükenen cihazın bir daha üretimi yapılmayacak. Donanıma halihazırda sahip olanlar için destek sunulmaya devam edilecek. 

Valve'in Steam Link uygulamasını çıkarmasıyla birlikte bu özellik Android'e de geldi ve bu da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon, akıllı televizyon ve tablet kullanıcıları için ekstra bir donanım gereksinimini ortadan kaldırdı. Yani merak etmeyin, Valve sizi ortada bırakmış değil. 

Steam'den oyunculara kötü haber!

Peki Steam Link'in oyunculara yararı nedir? Valve tarafından üretilen Steam Link, PC oyunlarını oturma odanıza taşımanız için son derece bütçe dostu bir cihaz. Steam platformu ve televizyon arasında paylaşım sağlayan cihaz, iyi bir oyun bilgisayarı sahiplerini konsol alma derdinden kurtarıyor.

Steam Link’in asıl amacı PC’niz ve televizyonunuz arasında bir bağlantı kurmak. Dolayısıyla öncelikle bilgisayarınızda Steam’in yüklü olduğundan, çalışır durumda olduğundan ve hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun. Eğer Steam çalışmıyorsa, Steam Link de bilgisayarınızı bulamaz ve bağlanamaz.

Yorumlar
GamerMami
pc den açıp HDMI kablosu ile oynabilirsiniz.Ben herzaman öyle yapıyorum.Ve de bunun için bluetooth lu mouse ve de klavye gerekecektir :D
Cevapla
Umut
Iyi ki MacOS'um yok.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.