Steam'den rakiplerine örnek olacak davranış, oyunlar çok daha ucuza gelecek

Steam, ailenizin birlikte oyun oynaması için yeni bir yol sunuyor. Platform, ebeveynler ve çocuklar için şu anda beta sürümünde bulunan oyun paylaşımı (ve izleme) özelliklerinin bir koleksiyonu olan Steam Ailesi’ni duyurdu.

Steam'den rakiplerine örnek olacak davranış, oyunlar çok daha ucuza gelecek

Steam Ailesi güncellemelerin yanı sıra mevcut bazı özellikleri de sunarak Steam Aile Paylaşımı ve Steam Aile Görünümü'nün yerini alacak

Steam Ailesinin her üyesinin, oyun listesinde paylaşılabilir oyunlara erişebilecekleri "aile kütüphanesi" adı verilen bir bölümü olacak. Asıl sahiplik alıcıda kalacak ancak satın alınan her yeni kitap listede görünecek. Başka bir üyenin oyunları, üye çevrimiçi olduğunda dahi hesap sahibi tarafından oynanabilecek (diğer üyeler başka bir oyun oynadıkları sürece). Ayrıca hesap sahibi kendi ilerlemesini ve başarılarını da kaydedebilecek.

Her üyeye ebeveyn veya çocuk rolü atanarak Steam Ailesi hesabına en fazla beş aile üyesi davet edilebilecek.

Steam'den rakiplerine örnek olacak davranış, oyunlar çok daha ucuza gelecek

Hesabı yalnızca yetişkinler yönetebilecek veya oyun süresi sınırlarını belirleme (ve daha fazlası için istekleri inceleme), oyun süresi raporlarını görme ve bir çocuğun oynayabileceği oyunları seçme gibi ebeveyn denetimleri uygulayabilecek. Ayrıca Steam Mağazasına ve sohbetlere erişimi de kontrol edebilecek.

Steam Ailesi aynı zamanda çocukların oyun satın almak için ebeveyn onayı alma sürecini de kolaylaştıracak. Çocuklar artık plandaki bir yetişkinden alışveriş sepetlerinin ödemesini talep edebilecek ve ebeveynler bunu e-posta veya telefon aracılığıyla onayla veya reddet tuşuna basarak yönetebilecek.

Steam Ailesi şu anda beta aşamasında. Arayüz altında katılma seçeneğini bulabilir ve ardından İstemci Beta Katılımı açılır menüsünde Steam Ailesi Beta'yı seçebilirsiniz.