Super Mario hayranlarını heyecanlandıran gelişme

Super Mario Bros. Filmi çıkış tarihini biraz da olsa öne çekiyor. Animasyonlu macera şimdi 5 Nisan'da gösterime girecek.

Super Mario hayranlarını heyecanlandıran gelişme

Filmde Mario rolünde Chris Pratt, Prenses Peach rolünde Anya Taylor-Joy, Luigi rolünde Chris Day, Donkey Kong rolünde Seth Rogen ve Bowser rolünde Jack Black yer alıyor. Başlangıçta Aralık ayında gösterime girmesi planlanıyordu, ancak Illumination ve Nintendo geçen yılın başlarında oyunu bu Nisan'a ertelediklerini duyurdu.

Nisan ve Mayıs ayları boyunca, film on Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Doğu Avrupa pazarında daha gösterime girecek; 2 günlük geri alışta Paskalya tatili göz önüne alınırken, Japonya gösterimi 28 Nisan'daki Altın Hafta Tatilleri ile aynı zamana denk gelecek şekilde zamanlandı.

Super Mario hayranlarını heyecanlandıran gelişme

Film, Mario rolünde Bob Hoskins'in ve Luigi rolünde John Leguizamo'nun oynadığı, gişe rekorları kıran ve bir kült haline gelen, 1993'teki talihsiz Super Mario Bros.'tan bu yana Mario'nun ilk büyük ekran başrolü olacak.

Yaklaşan Mario filmi, izleyicilerin video oyun filmlerine olan iştahını kabartmak için bir başlangıç olabilir. Oyun IP'lerinin Hollywood uyarlamaları, gişe ve eleştirmenlerle (haklı olarak) bombalama konusunda uzun bir geçmişe sahip. Yine de, HBO'nun mükemmel The Last of Us serisi, Nintendo ve Illumination'ın büyük ekranda devam etmeyi çok isteyeceği dikkate değer bir istisna oldu