Oyun

Super Mario Run, hangi oyun motorunu kullanacak?

Mobil platformlara gelecek olacan Super Mario Run, merakla bekleniyor. Super Mario Run'ın çıkış tarihine az bir süre kala oyunun hangi oyun motoru ile geliştirildiği açıklandı.

Super Mario Run, hangi oyun motorunu kullanacak?

Apple'ın Eylül ayında düzenlediği iPhone 7 etkinliğinde sürpriz bir şekilde sahneye Nintendo'nun efsanevi isimlerinden olan  Shigeru Miyamoto çıkmıştı. Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox, Wave Race ve Pikmin oyunlarının yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto, iOS için Super Mario Run isimli oyunu duyurmuştu.

Sonsuz koşu türüne benzer bir yapıda olacak olan Super Mario Run, ilk olarak iOS platformunda çıkışını gerçekleştirecek. 2017 yılı içerisinde ise Android platformuna gelecek olan Super Mario Run için bugün yeni bilgiler geldi. 

Super Mario Run'ın hangi oyun moturu ile geliştirildiği merak ediliyordu. Unity'nin dün atmış olduğu Tweet ile Super Mario Run'ın Unity oyun motoru ile hazırlandığı gün yüzüne çıktı. Super Mario Run'ın çıkış tarihine yaklaşık 1 ay gibi bir süre kaldı. 

iOS için Aralık ayında sunulacak olan Super Mario Run, maalesef ki Türkiye App Store'unda yer almayacak. Oyuncuların aynı Pokemon GO'da yaptığı gibi mağaza değiştirmesi gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.