Oyun

Tamamen ücretsiz LotR oyunu geliyor! Hem de EA'den!

Electronic Arts, Orta Dünya'ya geri adım atıyor. Yayıncı, The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth (Yüzüklerin Efendisi: Orta Dünya Kahramanları) adlı ücretsiz bir mobil oyun duyurdu.

Tamamen ücretsiz LotR oyunu geliyor! Hem de EA'den!

RPG, J.R.R. Tolkien'in eserlerine dayalı ilk EA mobil oyunu.  Oyunu EA Capital Games geliştiriyor. Stüdyo aynı zamanda , 2015'te yayınlanan Star Wars: Galaxy of Heroes'da isimli başka bir başarılı mobil RPG'nin de geliştiricisiydi.

Heroes of Middle-earth hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit'ten karakterlerin yanı sıra toplama sistemleri, sıra tabanlı strateji ve "sürükleyici hikaye anlatımı" içerecek. EA, bir basın açıklamasında oyuncuların "Tolkien dünyasından ikonik hikayeler yaşayacaklarını ve Orta Dünya'nın büyük kötülüklerine karşı mücadele edeceklerini" söylüyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunun ücretsiz bir mobil oyun olduğu göz önüne alındığında, elbette mikro dönüşümler olması bekleniyor.

EA'nın mobil RPG başkan yardımcısı Malachi Boyle, “Yeni nesil mobil rol yapma oyunlarında The Saul Zaentz Company ve Middle-earth Enterprises ile ortak olmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz” dedi. "Ekip Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit hayranlarıyla dolu ve oyunculara özgün bir deneyim sunmak için her gün muazzam tutkularını ve yeteneklerini bir araya getiriyor. Yüksek kaliteli grafikler, sinematik animasyonlar ve stilize edilmiş sanatın birleşimi, oyuncuları en sevdikleri karakterlerle kafa kafaya gidecekleri Orta Dünya fantezisine kaptırıyor.”

Bu, EA'nın 2009'daki Yüzüklerin Efendisi: Fetih'ten bu yana ilk LOTR oyunu olacak. Warner Bros. Interactive Entertainment, NetEase ve (EA'nın geçen yıl satın aldığı) Glu Mobile, mobil LOTR oyunlarını yayınlayan diğer yayıncılar arasında.

EA, bu yaz, sınırlı bir bölgede olmak üzere, The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth’ün beta testlerine başlamayı umuyor.

Oyun bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan tek büyük LOTR projesi değil. Daedalic'in aksiyon-macera oyunu The Lord of the Rings: Gollum’un da 2022'de çıkması bekleniyor. Ve tabii bir de Amazon'un 2 Eylül'de vizyona girecek olan The Lord of the Rings: The Rings of Power serisi de var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.