Tekken 8'in oynayanlar bunu mutlaka bilmeniz gerekiyor!

Tekken serisinin en yeni oyunu Tekken 8'de rakiplerin saldırılarını nasıl etkisiz hale getireceğinizi öğrenmek, arenada ayakta kalmanın anahtarıdır.

Tekken 8'in oynayanlar bunu mutlaka bilmeniz gerekiyor!

Oyun içindeki bloklama mekaniklerinin inceliklerini anlamak, sizi diğer oyunculara karşı bir adım öne çıkarabilir. Bu rehber, bloklama tekniklerini ustalıkla kullanma yolunda ilk adımınız olacak.

Tekken 8'de savunma yapmak, oyununuzun vazgeçilmez bir parçasıdır çünkü eğer sürekli saldırgan bir yaklaşım içinde değilseniz, karşılaşacağınız anlar olacaktır ki bu anlarda rakibinizin saldırılarıyla başa çıkmanız gerekecektir. Tekken serisi boyunca savunma mekaniklerinde büyük bir değişiklik olmamış olsa da, eğer bu sisteme aşina değilseniz, sistem hakkında bir açıklamaya ihtiyacınız olacak ve maalesef oyun içi eğitimler bu ihtiyacı karşılamıyor. İşte Tekken 8'de nasıl savunma yapılacağına dair bilmeniz gerekenler.

Tekken 8'in oynayanlar bunu mutlaka bilmeniz gerekiyor!

Tekken 8'de savunma yapmak için, sol çubuğu veya d-pad'i rakibinizden uzak olacak şekilde geriye doğru basmanız gerekiyor; bu, gelen herhangi bir hasarı savuşturacaktır. Bunun yanı sıra, düşük seviyeli saldırılara karşı savunma yapmak için geri ve aşağıya aynı anda basarak düşük blok yapabilirsiniz, bu yüzden rakibiniz saldırılarını karıştırdığında iki savunma türü arasında geçiş yapmanız gerekecektir. Rakibinizin Isı modu aktifse, savunma yapmak gelen hasarı tamamen engellemeyecektir, bu yüzden saldırılarından kaçınmanız veya saldırıya geçmeniz gerekecektir.

Eğer daha önce Mortal Kombat gibi dövüş oyunları oynadıysanız, gelen saldırılarla başa çıkmak için özel bir 'Blok' tuşuna basmaya alışkın olabilirsiniz. Aslında, Tekken 8'de savunma yapma yolu serinin kendisiyle o kadar iç içe geçmiş ki, yardım menülerinde veya karakterlerin Hareket Listesi'nde gösterilen yüzlerce hareketi tararken buna dair bir oyun içi referans bulamadım. Yine de, artık bunu nasıl yapacağınızı biliyorsunuz, dışarı çıkıp savunma pratikleri yaparak kapsamlı bir dövüşçü olmaya başlayabilirsiniz.