Tekken oyuncularının garip isteği merak uyandırdı

Tekken'in yönetmeni, oyunseverlerden Waffle House sahnesi eklenmesi yönünde sürekli istekler aldığını açıkladı.

Tekken oyuncularının garip isteği merak uyandırdı

Bu ilginç talep, oyun dünyasında farklı ve yenilikçi fikirlerin nasıl bir ilgi çekebileceğinin eğlenceli bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun hayran kitlesi, savaş arenalarına yeni bir boyut katmak ve oyun deneyimini daha da renklendirmek adına böyle bir sahnenin eklenmesini istiyor gibi görünüyor. Bu durum, Tekken serisinin geliştiricileri için hem şaşırtıcı hem de ilham verici bir geri bildirim olarak değerlendiriliyor.

Waffle House, Amerikan kültürünün benzersiz kurumlarından biri olarak öne çıkıyor ve hatta bir memeye dönüşmüş durumda. 24/7 açık olan bu zincir restoran, sadece sabah 3’te kahvaltı kombinleri sipariş edebileceğiniz bir yer olmanın ötesinde, bazen müşterilerin kavgaya hazır bir şekilde geldiği ve hatta arada sandalyelerin havada uçuştuğu olaylara ev sahipliği yapıyor. Gece geç saatlerde yaşanan kavgalarla ün kazanmış olması, Waffle House’u Tekken 8 gibi bir dövüş oyunu için mükemmel bir arka plan yapabilecek türden bir mekan haline getiriyor ve görünüşe göre hayranlar da bu konuda sormaktan çekinmiyor. Uzun süredir Tekken serisinin yönetmenliğini yapan Katsuhiro Harada, bu hafta sonu X üzerinde Waffle House talepleriyle ilgili ne olduğunu soran bir gönderi paylaştı.

Tekken oyuncularının garip isteği merak uyandırdı

Bu soru, Nisan Şaka Günü’nden önceki günlerde sorulduğu için, tüm bu isteklerde bir miktar şaka olabileceği ihtimali şaşırtıcı olmaz. Ancak artık konuşuyoruz... “Bu taleple ilgili sadece bir kere soracağım,” diye yazdı Harada. “Neden bazı topluluklar benden ‘Waffle House’ talebinde bulunuyor? Lütfen talebin temelini, orijinal hikayeyi, tarihini ve arka planını açıklayın. Daha fazla bilgiye sahip birinden açıklama bekliyorum.”

Harada, açıklama yapan herkese teşekkür edip anladığını belirten bir gönderiyle takip etti ancak “Restoranın hem ticari markası hem de restoranın hakları var, dolayısıyla restoran zincirinin genel merkezi teklifimi kabul etmeyi reddederse, bu gerçekleşmeyecek.” Dedi. Bu durum, Waffle House için oldukça eğlenceli bir şeyler yapma fırsatı sunuyor.

Ancak bu yenilik , Waffle House’un çalışanlarının endişelerini yeterince değerlendirip ele almadan önce gelmemeli. Bazı çalışanlar, son bir kaç yılda düşük ücretler ve güvenlik eksikliği hakkında seslerini yükseltti. Bazı lokasyonlardan çalışanlar grevde ve Güney Hizmet İşçileri Sendikası, Waffle House’un çalışma koşullarını iyileştirmek için değişiklikler yapmasını talep eden bir dilekçe hazırladı. Bu sorun çözülmeden herhangi bir işbirliği, dövüş oyunuyla yapılsa dahi kötü bir tat bırakacaktır.