The Crew Motorfest İnceleme

Ubisoft’un yarış oyunu serisi The Crew üçüncü yapımı ile karşımızda.

The Crew Motorfest İnceleme

Oyunculara muhteşem bir online deneyim sunmak için yola çıkan ekip ilk iki oyunda istediklerini pek de başaramasalar da, bu sefer başka yapımlardan doğru kopyalar çekerek mükemmele yakın bir eser ortaya çıkarmayı başarmış.

Öncelikle The Crew Motorfest’in türünü tanımlayalım, zira yarış oyunları kendi içerisinde bir hayli kategoriye ayrılıyor. Oyun arcade türünde, yani gerçek hayatla pek de ilgisi olmayan sürüş deneyimine sahip, oyunculara içerisinde bulunduğu dünyada özgürce dolaşma imkanı tanıyan, bunu yaparken offline/online yarışlar ile oynanışı destekleyen, arabaların modifiye edilebildiği, sadece araba kullanmadığımız, uçak, bot, motosiklet gibi farklı araçları da sürebildiğimiz bir yapım. Bu tanım size bir yerden tanıdık geliyor ama çıkaramıyorsanız ben ipucu vereyim, Forza.

The Crew Motorfest İnceleme - Resim : 1

Evet, Ubisoft sonunda doğru yolu bulmuş ve bizlere Forza deneyimine yakın bir deneyim sunmak için yola çıkmış. Oyundaki durağımız ise tatil başkenti Hawaii. Motorfest etkinliği için yarış tutkunu bir karakter olarak adaya ayak basıyoruz ve birbirinden farkı etkinliklerde yarışarak dünyanın en iyi yarışçısı olduğumuzu ispatlıyoruz. Tabii oyun online tarafıyla oldukça canlı bir yapım olduğu için, sürekli yeni etkinlikler/sezonlar ile destekleniyor, yani aslında en iyi sürücü olduğunuzu ispat etmeniz pek de kolay değil.

The Crew Motorfest İnceleme - Resim : 2

The Crew Motorfest farklı temalardaki yarışları bizlere Playlistler halinde sunuyor. Örneğin bir temada Japon arabaları ile yarışlara katılırken, bir diğerinde off-road yarışlara katılıyoruz. Bu şekilde tasnif yapılması benim gibi oyunlarda fazla dağılmadan ilerlemeyi seven oyuncuların hoşuna gidecektir.

The Crew Motorfest İnceleme - Resim : 3

Hawaii’de olmamız, haritanın da önceki oyunlara göre bir hayli küçülmesi anlamı taşıyor. Bu durum ilk anda bir gerileme gibi görünse de, küçülen harita ile birlikte yapımcılar da çok daha detaylı bir dünya ile karşımıza çıkmayı başarmış ve bizlere pek çok eşsiz manzaraya sahip bir Hawaii sunmuşlar. Bu nedenle küçülen haritanın beni pek de rahatsız etmediğini söyleyebilirim.

TO Puanı: 88