Oyun

The Walking Dead'dan ilk oynanış görüntüleri geldi!

Geçtiğimiz günlerde ilk ekran görüntüleri yayımlanan çizgi-roman uyarlaması The Walking Dead'in ilk oynanış görüntüleri de yayımlandı. Oyunun diziyle pek bir ilgisi yok gibi görünüyor.

The Walking Dead'dan ilk oynanış görüntüleri geldi!

Dizi sektöründen oyunlara uyarlamalar 2012 ile birlikte iyice artmaya başladı. Son uyarlamalara bir yenisi daha katılıyor. Dizilerle aranız iyiyse The Walking Dead'ı ya muhakkak duymuşsunuzdur, yada siz de izliyorsunuzdur. Dizinin oyuna uyarlanması konusunda başlatılan proje son demlerini yaşıyor.

1332290918_ekran-alintisi.jpg
Diziden az da olsa bahsedecek olursak, yok olmuşluğun hikayesi aslında: "Yürüyen Ölüler bir çatışmada yaralandıktan sonra kendine gelen ve dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören bir kasaba şerifinin hikayesini anlatıyor. Ailesini bulmak için büyük şehire gidiyor fakat burada durumun kendi kasabasınınkinden de kötü. Yine de ailesini ve hayatta kalan birkaç kişiyi daha bulmayı başarıyor.Yürüyen Ölüler başkahramanının tüm zayıflıklarını ve insani yönleri göstermeye çalışan, yan karakterlerinin hikayelerine de olabildiğince eğilen, iyi yazılmış, dramatik derinliğe sahip sıkı bir film tadında."

1332290901_the-walking-dead1331772437.jpgYeni oyunun geliştiricisi olarak karşımıza, 2004 yılında Monkey Island adıyla başlayan, daha sonra Back to the Future adını kullanan, günümüzde ise Telltale Games adıyla karşımıza çıkıyor. Yeni oyunun Nisan ayında kullanıcılarının karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.


Geçtiğimiz haftalarda sizler için ilk trailerını verdiğimiz haberden sonra şimdi de ilk oynanış görüntüleriyle karşımızda.
The Walking Dead, nisan ayında PSN, XBLA, PC ve Mac platformları için piyasada olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.