The Witcher 3: Wild Hunt karşımıza 2 ana senaryo ile çıkıyor. Bu senaryolardan ilki Nilfgaard’ın Northern Kingdoms’ı ele geçirme çabalarını ve diğerinde ise Geralt’ın Wild Hunt isimli bir grubu yok etme çabalarına tanık olacaksınız.

Ana hikayenin dışında bir çok yan görev mevcut. Her an her yerde bu görevler karşınıza çıkabiliyor. Bu görevleri sağ üstte veya büyük haldeki haritalarda görebilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt’ın açık dünyası içerisinde çok farklı kültürler ve ekosistemler bulunduruyor. Bu görevler sayesinde birbirinden farklı gerçek yaşamı aratmayan olaylarla karşılaşacaksınız. Oyun alanı köyler arası geniş düzlüklerde koşma veya atla gitme şeklinde geçiyor. Daha önce gittiğiniz yerlere de ışınlanma sayesinde gidebilirsiniz.

Dinamik hava şartlarına ve gerçekçi gece/gündüz döngüsüne sahip olan The Witcher 3: Wild Hunt dünyasında geçtiğiniz yollar, ağaçlar, bitkiler, dağlar, gökyüzü o kadar güzel ve gerçekçi ki bir an için esen rüzgarı saçlarınızda hissedebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.