Oyun

Türk geliştirici yeni oyununu takipçileri ile geliştiricek!

No70: Eye of Basir'in geliştiricisi yeni oyununu takipçileri ile geliştirme kararı aldı. Eğer siz de oyuna katkı sağlamak istiyorsanız ekibin Trello hesabından görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Türk geliştirici yeni oyununu takipçileri ile geliştiricek!

İlk oyunları No70: Eye of Basir’den sonra doğrularını ve yanlışlarını irdeleyen ekip üyeleri: yeni duyurdukları The Bell projesi için, oyun severlerin fikirlerini paylaşabilecekleri bir sisteme geçiş yaptıklarını açıkladı ve projenin Trello hesabını genel kitleye açıp, oyunu takipçileriyle beraber geliştirme kararı aldı.

Takipçiler bu sayede hem ekibin yol haritasını görebilecek, hem de fikirlerini, ilgili hesap üzerinden anlık olarak, ekip üyeleriyle paylaşma şansı yakalayacak.

Trello hesabında, oyunun mekaniklerinden, bulmaca sisteminin genel yapısına kadar birçok bilgi mevcut. Ekip üyeleri, bu sisteme geçme sebeplerini açıklarken ise şu cümleleri kullandı:

No70: Eye of basir ilk projemiz olmasından dolayı bazı eksiklerimiz vardı. Daha önce yapmadığımız bir iş olduğu için bu eksikleri görebilmemiz adına bizim için önemli bir projeydi. Gerek gameplay, gerekse hikâye açısından bazı kesimleri tatmin etmediği bir gerçek. Biz bunu kompleks haline getirmektense, zamanımızı daha iyi ne yapabiliriz diye düşünmeye harcadık ve The Bell isimli bir projeye başladık. Akabinde fark ettiğimiz bir nokta daha oldu ve topluluk ile doğru bir iletişim kuramadığımızı hissettik. Bu sebeple daha şeffaf olmak ve oyuncuların taleplerini doğru karşılayabilmek adına, ekibin proje sayfası olan Trello hesabını genel kitleye açtık. İstedik ki The Bell’i geliştirirken önemli gördüğümüz fikirleri oyuna dahil edip, ekip dışındaki insanlarda oyunda kendilerinden bir parça görebilsinler. Bu aşamada yardımcı olmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık.

Trello hesap linki

Türk geliştirici yeni oyununu takipçileri ile geliştiricek! - Resim : 1

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.