Oyun

Türk oyun şirketi Arabistan'a da açıldı!

Uluslararası satınalmalar gerçekleştiren Türk şirket şimdi de Arabistan'da bir şirketi aldı.

Türk oyun şirketi Arabistan'a da açıldı!

Peak Games, uluslararası anlaşmalarıyla oyunlarıyla tanınan bir Türk oyun şirketidir. Geçtğimiz günlerdea Suudi Arabistan'a da açıldı, bir arap firmasıyla satınalma işlemini tamamladı.

Peak Games, Arabistan'lı firma Kammelna Games'ı resmen satın aldı, Arabistan'daki faaliyetlerine hız vererek çalışmalara başladı. Basından gelen ilk yazılı açıklamaya göre Peak Games, Suudi Arabistan'ın sosyal oyun şirketi Kammelna Games'i satın alarak dünyanın en büyük iki gelişen pazarı olan Türkiye ve Ortadoğu/Kuzey Afrika'daki (MENA) ''liderliğini'' pekiştirdi. Kammelna Kurucusu Essam Alzamel, Peak Games'in Damman'da yer alan yeni stüdyosunun yönetimini üstlenecek.

1330072158_gorsel-838.jpg
Bu satın alma işlemi ilk gelen açıklamalarda sölendiği üzre Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın oyun pazarına büyük bir hamle atarak giriş yaptı, bu hamle ile prestijini ön sıralara taşıdı diyebiliriz.

Peak Games'i Arapça yayınlandığı ve 2.2 milyonluk kullanıcıya sahip olan Happy Farm adlı oyundan tanıyor ve biliyoruz. Bu oyun listelerde en üst sıralarda yer alırken, Kammelna'nın zirveyi zorlayan oyunu Baloot'un da portföye katılması şirkete güç kattı.

Facebook oyunlarında ilk 15'te!

1330072218_happyfarm-440x380.png
Happy Farm, Peak Games'in oyunu Facebook oyunları sıralamasında ilk 15 içinde yer alarak şirketine büyük bir prestij sağlıyor. Farmville 'den sonra en popüler ikinci sosyal ağ oyunu seçilmiş, Arapça olmasına rağmen kullanıcıların beğenisini almıştı.

Peak Games kariyeri nedir?
1330072239_peak-site.jpgPeak Games  tüm dünyada en büyük 4 sosyal oyun şirketi arasına girdi. 20 milyon aylık aktif kullanıcı ve 7 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı. Şirketin oyunları 5 farklı zaman diliminde, 4 kıtada ve 5 dilde oynanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.