Oyun

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı!

Crysis ve Far Cry oyunlarının geliştiricisi olan Cevat Yerli'nin sahibi olduğu Almanya merkezli Crytek firması hacker saldırısına uğradı.

Döneminin efsane grafikleri ve hikayesiyle aklımıza kazınan Crysis ve Far Cry oyunlarının geliştiricisi Crytek firmasının uğradığı hacker saldırısı sonucunda üzerinde çalıştığı projeler sızdırıldı. Paylaşılan bilgiler arasında yeni bir Battle Royale oyunu da yer alıyor.

Bu aralar popüler olan Battle Royale oyun türünün arasına önümüzdeki yıllarda Crysis: Next Battle Royale isminin de katılması yüksek ihtimal.

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı!

Almanya merkezli oyun geliştirici firması Crytek, geçtiğimiz günlerde hacker grubunun saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda firmadan çok büyük boyutlu dosyalar sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler arasında Crytek firmasının önümüzdeki yıllarda tanıtacak olduğu oyunlar da vardı.

Bu oyunlar arasında en dikkat çeken ise Crysis: Next Battle Royale isimli proje oldu. Sevilen Crysis oyununun Battle Royale uyarlaması olan bu oyunun ismi geçmesi bile meraklılarını heyecanlandırmaya yetecek gibi gözüküyor. 

Bu oyunun yanında sızdırılan diğer oyunlar ise şu şekilde;

Robinson II
Hunt Mobile
Rome Next
Crysis VR.

Ek olarak belirtmekte fayda var, sızdırılan bilgiler bir hacker grubunun saldırısı sonucunda yayınlandı. Yani hiç birinin resmiyeti yok, ismi geçen oyunların geliştirme aşamasında olabileceği gibi, sadece bir fikir bile olabilir. Önümüzdeki zamanlarda neler yaşanacağını yakından takip edip sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
erkan
crisis fair crisis 1 ,2,3,4 oynadım dehşet bir oyun.
Cevapla
emirhan
a haber gibi başlık atmışsın kardeşim okurken yüzüm kızardı.
Cevapla
||<>||
Crysis VR mi güzele benziyor
Cevapla
PERSEPOLİS
Şirketteki herkes Türk mi ki türk oyun yapımcısına saldırı şeklinde olsun saçmalamayın
Cevapla
Denyo Avcısı
Nasıl fordta binlerce çalışan Amerikan değilse ama Amerikan Firması Ford deniliyorsa, anladın sen...
İsimiz
Sonuçta firmanin sahibi türk :D
...
Crysis Türk firması değil Alman asıllı Türkler Almanyada kurmuş Almanyada kurmuş sokun şunu kafanıza artık
Cevapla
.......
kardeşim hiç bir oyun yapımcısı alman,rus,amarikan değil sende şunu !!!
Denyo Bükücü
Ford dünyanın bir çok yerinde fabrikaya sahip Amerikan nasıl oluyorsa onlarda Türk firması zaten ilk Türkçe seslendirme yapan firmadır kendileri.
Smarty-Pants
haberin yoktur diye söylüyorum crytek türkiye'de de temsilcilik bulunduruyor, Ukrayna, Türkiye ve Almanya olmak üzere 3 ayrı ülkede büroları bulunmakta, sitelerine girip contact bölümüne gidersen görebilirsin. Sadece Almanyada olduklarını iddia etmek biraz bilgisizce kaldı.
Oooo
Tabii illahi türk firması olması için türkiyedemi kurulması gerekiyor.
....
Zaten öyle amk. Ama o Türk asıllı yani Türk ama Almanyada yaşıyor. Neden sanki konuşanlar cahil iş gibi yorum yapıyon ki? O adam Türk ve bu site de ilgi çekici bir başlık olsun diye böyle bir başlık kullanmış. Kendini gözünde fazla büyütüyorsun. Kimse zaten okuduktan sonra Türk olup olmamasına önem vermez. Bu sadece dikkat çeker
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.