Oyun

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı!

Crysis ve Far Cry oyunlarının geliştiricisi olan Cevat Yerli'nin sahibi olduğu Almanya merkezli Crytek firması hacker saldırısına uğradı.

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı!

Döneminin efsane grafikleri ve hikayesiyle aklımıza kazınan Crysis ve Far Cry oyunlarının geliştiricisi Crytek firmasının uğradığı hacker saldırısı sonucunda üzerinde çalıştığı projeler sızdırıldı. Paylaşılan bilgiler arasında yeni bir Battle Royale oyunu da yer alıyor.

Bu aralar popüler olan Battle Royale oyun türünün arasına önümüzdeki yıllarda Crysis: Next Battle Royale isminin de katılması yüksek ihtimal.

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı!

Almanya merkezli oyun geliştirici firması Crytek, geçtiğimiz günlerde hacker grubunun saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda firmadan çok büyük boyutlu dosyalar sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler arasında Crytek firmasının önümüzdeki yıllarda tanıtacak olduğu oyunlar da vardı.

Bu oyunlar arasında en dikkat çeken ise Crysis: Next Battle Royale isimli proje oldu. Sevilen Crysis oyununun Battle Royale uyarlaması olan bu oyunun ismi geçmesi bile meraklılarını heyecanlandırmaya yetecek gibi gözüküyor. 

Türk oyun yapımcısına çirkin saldırı! - Resim : 1

Bu oyunun yanında sızdırılan diğer oyunlar ise şu şekilde;

Robinson II
Hunt Mobile
Rome Next
Crysis VR.

Ek olarak belirtmekte fayda var, sızdırılan bilgiler bir hacker grubunun saldırısı sonucunda yayınlandı. Yani hiç birinin resmiyeti yok, ismi geçen oyunların geliştirme aşamasında olabileceği gibi, sadece bir fikir bile olabilir. Önümüzdeki zamanlarda neler yaşanacağını yakından takip edip sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
Rockstar Games
Cevat yerli ayrıldı ki şirketten. Artık ceo değil
Cevapla
misafir
CEO sunun türk olması onu türk markası yapmaz
Cevapla
misafir
CEO Türk olunca şirket Türk olmaz. Alınca bir de insanlarla alay etmeye kalkmışsın. Bunun dışında Crytek bir Türk şirketi değildir. Kurucuları ve sahibi Türk olsa da bir Alman şirketidir zira merkezi de Almanya'dır.
misafir
ahahaha ne yapar peki altta adam yazmış sana tekrar yazayım fordun tüm çalışanları amerikan değil ama amerika şirketi bunun da ceo su türk gayette türk şirketi yapar
erkan
crisis fair crisis 1 ,2,3,4 oynadım dehşet bir oyun.
Cevapla
emirhan
a haber gibi başlık atmışsın kardeşim okurken yüzüm kızardı.
Cevapla
||<>||
Crysis VR mi güzele benziyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.