Oyun

Türk takımları FIFA 2012 ve PES'de yok mu?

Uygulamaya göre oyun firmaları, yaptıkları oyuna eklemek istediği her takım için gidip takım yöneticileriyle bire bir görüşmek zorunda kalacak.


Türkiye gündemini şike soruşturmaları meşgul ederken. Her an yeni bir gelişme yaşanabiliyor, yeni haberler de merakla beklenmekte. 

Bu haberimiz de oyun dünyasını ilgilendiriyor. Söylenenlere göre göre Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce EA Sports ve Konami firmalarıyla lisans anlaşmasını tek elden yaparak, Süper Lig takımlarının oyunlarda yer almasına izin vermekteydi. Fakat verilen yeni bir karara göre, artık bu işle federasyon ilgilenmiyor.

1310120796_fifa2012-4.jpg
Uygulamaya göre oyun firmaları, yaptıkları oyuna eklemek istediği her takım için gidip takım yöneticileriyle bire bir görüşmek zorunda kalacak. FIFA 12'de 18 Türk takımının yer alması için, EA yetkililerinin 18 farklı takımla da masaya oturması gerekiyor, ki görünüşe göre şu an hiç bir takımla anlaşma yapılmamış durumda. Bu uygulama karşısında, EA'in yanında Konami'nin de bir şeyler yapabilmesi bu şartlarda zor. 

Ayrıca devam eden soruşturma ve şu an futbol gündemindeki belirsizlik sebebiyle FIFA 12'de Super Lig'in yer almaması, PES 12'de de Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanan Türk takımlarının yer almaması Türkiye gündeminde sıcaklığını koruyor. 

Yorumlar
Misafir
bence olsun
Cevapla
Misafir
eminim aydinlar fifa 12 den bahsedilince aklina fifa nin 2012 finans kriterleri gelmistir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.