Oyun

Türk yapımı 1 milyon satan oyun

Türk Mühendis Armağan Yavuz'un geliştirdiği oyun büyük ilgi gördü.


Bilkent Üniversitesi mezunu Bilgisayar Mühendisi Armağan Yavuzun çocukluk hayalinden yola çıkarak geliştirdiği oyun "Mount&Blade" bir milyondan fazla satış rakamına ulaştı.

1329057313_20120212mount-blade-1.jpg

3 milyon dolar ciro elde eden oyunu proje aşamasındayken dünya oyun devleri geri çevirmişti. ABD başta olmak üzere İskandinav ülkelerinde büyük ilgi gördü.

Çocukluk hayalinden yola çıkarak ve eşiyle beraber geliştirdiği bilgisayar oyununa "Mount&Blade" adını vererek, demo haline getirip uluslararası oyun dağıtım şirketlerine gönderdiğini, ama dağıtım şirketlerini oyununa ilgi göstermediğini  belirten Yavuz, daha sonra kendi çabalarıyla oyun sitesi açıp oyunun bugünki haline gelmesini sağlamış.

Armağan Yavuz, ''Mount&Blade''in çok ilgi görmesi üzerine oyunun ikinci versiyonu için ekibi büyüterek ODTÜ Teknokent'te 23 kişilik ekiple çalışmalara başladığını söyledi.

1329057422_taleworldsteam.jpg

'Mount&Blade'' nedir, nasıl oynanır?

Mount&Blade (orjinal adı: At ve kılıç) oyunculara bir ortaçağ kahramanı gibi at sırtında savaşlara katılarak kılıç ok ve yay gibi silahları kullanma imkanı veren bir bilgisayar oyunu. Oyuncular ''Kalradya'' isimli diyara yeni gelmiş bir maceraperest olarak başladıkları oyunda, ilk başlarda küçük haydut gruplarıyla mücadele ederken zamanla güçlü bir ordu topluyor ve krallıklar arasındaki savaşlara katılabiliyor. Krallık yönetimi, meydan muharebeleri, kale kuşatmaları gibi birçok unsuru barındıran oyunu, tek kişilik senaryonun yanı sıra bir sunucuya bağlanarak diğer oyunculara karşı oynamak da mümkün.

1329057591_mount-blade.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.