Oyun

Türk Yapımı Online Kafa Topu Oyunu İndirme Rekorları Kırıyor

Apple ve Google Türk Yapımı Bu Oyun İçin Devrede

Türk Yapımı Online Kafa Topu Oyunu İndirme Rekorları Kırıyor

Genellikle yabancı ülkelerden çıkan uygulama ve oyunların başarı hikayelerini duymaya alışmışken, ülkemizden de bu konuda başarılı projeler çıkmaya başladı. Artık Türk geliştiricilerinin yaptığı uygulama ve oyunlar da dev teknoloji şirketlerinin ilgisini çeker hale geldi. İzmir’de bulunan yerli yazılım şirketleri İzmo Bilişim ve Netdirekt firmalarının ortak geliştirdiği ‘Online Kafa Topu’ adındaki oyun, Apple ve Google’ı harekete geçirdi.

“Online Kafa Topu” oyunu mağazalarda 1 milyon indirme barajını aşınca, Apple App Store’un Orta Doğu Müdürü Youssef Seffar ve Google Türkiye yetkilisi Müge Yılmaz, telefonla Türk şirketlerine ulaştı. Daha sonra İstanbul’da şirket yöneticileriyle görüşen her iki dev teknoloji firma yetkilisi de oyunun farklı dillere çevrilmesini önerdi ve bazı tavsiyelerde bulundu.Türk geliştiriciler oyunun kısa sürede popüler olduğunu ve bağımlılık yaptığını söyleyerek, “Oyun üzerinde yaklaşık 1,5 sene çalıştık. Online olarak tüm dünyada oynanacak global bir oyun yapmayı amaçladık. Apple ve Android cihazlarında birbirleri arasında da oyunu oynayabilmesi, oyunun hızla popüler olmasını sağladı” dedi.

Yatırım Teklifleri Geliyor

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.