Türk yapımı oyun Potentia için çıkış tarihi açıklandı!

Grafikleriyle oldukça başarılı görünen Türk yapımı oyun Potentia'nın önümüzdeki yıl Şubat ayında çıkması bekleniyor.

Türk yapımı oyun Potentia için çıkış tarihi açıklandı!

Türk oyun stüdyosu Wily Pumpkin tarafından geliştirilen ve yayınlanan Potentia'nın çıkış tarihi belli oldu. Oyunun 12 Şubat 2021 tarihinde çıkması bekleniyor. Dileyen oyuncular şimdiden oyunun demo halini indirip göz atma fırsatı edinebilirler. 

Potentia, tek kişilik oyuncu moduyla sürükleyici bir hikayeyi bizlere sunuyor. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bu aksiyon macera oyunu grafikleriyle birçok oyunu geride bırakacak gibi gözüküyor. 

Türk yapımı oyun Potentia için çıkış tarihi açıklandı!

Önümüzdeki yıl 12 Şubat'ta oyuncularla buluşması beklenen Türk yapımı oyunun hikayesine gelecek olursak, soğuk savaş zamanında gerçekleşen bir saldırıyı konu alıyor. Saldırı sonucunda dünya üzerindeki insanların birçoğu ilginç bir şekilde yok oluyor. Sonrasında sadece güçlü olanların hayatta kaldığı bir dünyada maceramız başlıyor. 

Geliştirici ekip oyunculara çatışma konusunda birçok seçenek sunmuş. Oyuncular dilerse aksiyon içinde çatışmadan çatışmaya geçebilir. Dilerse de gizlilik içinde çatışmalardan kaçınıp işlerini sessizce halledebilir. Ayrıca grafikleriyle de oldukça başarılı görünen oyunun, 12 Şubat 2021 tarihinde çıkmasını merakla bekliyoruz. 

Potentia minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows 10 64-bit
  • İşlemci: AMD FX 6300, AMD Ryzen 3 1200, Intel Core i5 2400 
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 285, NVIDIA GeForce GTX 760
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan