Oyun

Türkler uyumadan 48 saatte oyun geliştirecekler!

GGJ Ege etkinliğinde bu yıl 200 katılımcı 48 saat içerisinde oyun geliştirecek!


İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı ve GGJ Ege 2018 Etkinlik Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gazihan Alankuş koordinatörlüğünde İzmir Ekonomi Üniversitesi Oyun Geliştirme Takımı'nın gerçekleştirdiği etkinlik, 26-28 Ocak tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda dünya ile eş zamanlı olacak. 

Yrd. Doç. Dr. Alankuş, katılımcıların takımlar halinde 48 saat boyunca bilgisayar oyunu geliştirmek için zamanla ve uykusuzlukla yarışacağını belirtti. Etkinliğin herkese tamamen açık olduğunun altını çizen Yrd. Doç. Dr. Alankuş;

 

Ülkemizde bu sektör emekleme aşamasında. Ancak bu alanla ilgilenenlerin birbirini tanıması ve birlikte projeler geliştirmesi adına çok önemli bir etkinlik. Yazılımcılar, bilgisayar mühendisleri, tasarımcılar, öğrenciler bu etkinlikte sosyalleşme olanağı buluyor. Üniversitemiz bünyesinde lisans düzeyinde ‘Bilgisayar Oyunu Geliştirme’ eğitimi veriyoruz. Sektöre profesyoneller yetiştiriyoruz. Ülkemizdeki birçok oyun firmasında mezunlarımız çalışıyor. dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.