Ucuz Nintendo Switch modeli bu yıl geliyor!

Nikkei'nin raporuna göre, daha ucuz Nintendo Switch modeli bu sonbaharda satışa sunulacak.

Ucuz Nintendo Switch modeli bu yıl geliyor!

Nikkei'nin raporuna göre, daha ucuz Nintendo Switch modeli bu sonbaharda satışa sunulacak. Daha ucuz Nintendo Switch modeli taşınabilir kullanım için tasarlanmış fakat yine de dock ünitesine sahip olacak ve televizyon ile kullanılabilecek.

Ucuz Nintendo Switch modeli bu yıl geliyor!
 

Nikkei ayrıca Nintendo'nun "yeni nesil Nintendo Switch" modelinin prototipi üzerinde çalıştığını belirtiyor. Rapora göre, Nintendo daha pahalı ve daha gelişmiş özelliklere sahip olacak bu modelde çeşitli donanımsal ve yazılımsal özellikleri test ediyor. Daha az pahalı Nintendo Switch modelinden sonra satışa sunulması planlanıyor.
 
Geçtiğimiz ay da Wall Street Journal'den Takashi Mochizuki, Nintendo'nun bu yazın başlarında iki yeni Nintendo Switch modelini piyasaya sunacağını rapor etmişti. İki rapor arasındaki çıkış tarihleri ve geliştirme sürecinde kaydedilen ilerleme birbirlerine uymasa da modellerin ayrıntıları uyuyor.

Nintendo konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Bildiğiniz gibi Nintendo Switch modelleri özellikle Türkiye pazarında aşırı pahalı bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Piyasaya sürülecek olan ucuz model en çok Türk kullanıcılarının dikkatini çekecektir diye düşünüyoruz. 

Ne kadarlık bir kırpma söz konusu olacak bilinmez ancak cihazın en azından 1500-2000 TL bandında olması herkese nefes aldıracaktır diye düşünüyoruz.