Oyun

Uncharted 4

Sony'nin Naughty Dog'a yaptırdığı efsanevi oyunun devamı geliyor!

Uncharted 4

Play Station 3'ün satılmasının en önemli sebeplerinden biri olan Uncharted oyunu serinin 3. bölümü Drake's Deception ile çok büyük satış başarısı yakalaması üzerine, üretici firma ile yapımcı firmanın yeni nesil Play Station'a bir Uncharted oyunu yapacağı Play Station 4 lansmanında duyurulmuştu.

Kahramanımız Nathan Drake ve arkadaşları ile 2006 yılında ilk kez tanıştığımızda bu oyunun Tomb Raider'ın gölgesinde kalacağı bir silüetten ibaret olduğunu düşündüysekte arka arkaya çıkan oyunlar oyun dünyasında bomba etkisi yaratmıştı. Bu bağlamda silüet olarak gördüğümüz Uncharted serisi bizi oldukça yanıltmış ve vaz geçemediğimiz bir oyun haline gelmişti.

Serinin 3. kısmında Nathan Drake ve Katherine Marlowe'ın kıyasıya mücadelesi Marlowe'ın Drake'in yüzüğü ile bataklıkta yok olmasıyla sonuçlanmıştı. Bu oyun Elena Fisher (Nate'in kız arkadaşı), Victor Sullivan (manevi baba) ve Nathan Drake'in eski bir uçağa binip yeni maceralara yelken açmasıyla bitmişti.

Uncharted 4 ise işte tam bu noktadan başlayacak gibi görünüyor. Oyunun tanıtım videosunda diğer karakterler görünmüyor ama hikayenin yine gizem ve mistik üzerine kurulduğu anlaşılıyor.

Bu oyunda Last of Us'a göre tam 4 kat daha fazla ayrıntıya ve detaya yer verildiği söylenirken; yapımcıların yeni oyunda bir efsane haline gelen 1080p 60 kare/saniye oranında oynanmak üzere çalıştıkları dile getiriliyor.

Bakalım bu hayal gerçek oalcak mı? Uncharted 4'ün müthiş grafiklere sahip tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.