Doom

Bu muhteşem klasik pek çok insana ilk PC'sini aldırdı. FPS türünün en meşhur ve en unutulmaz oyunlarından olan DOom, ID Software'e ününü kazandırdı.

Zamanı için gelecek nesil grafikler ve yeni teknolojiler getiren bu oyundan sonra bütün oyun dünyası kökten değişti. 1993 yılında bilgisayarlar işten çok oyun için kullanıldı da diyebiliriz...

Sim City 2000

Orijinal SimCity ile aynı prensiplere dayanan oyunda kaynakları verimli yöneterek yaşayan bir şehir kuruyoruz. Şehri büyütmek, nüfusu mutlu tutmak için uğraşırken saatlerce eğlenmek mümkün. Tepeden görünüş yerine izometrik kamera açısına geçen bu oyun sayesinde şehrin altyapı katmanlarını rahatça görmek mümkün oldu. Çok kapsamlı ve oyuncuyu içine çeken dünyası Godzilla gibi canavarların şehre saldırmasıyla fantastik bir hal alabiliyor.

Command and Conquer

Command and Conquer serisi sayesinde gerçek zamanlı stratejiler bambaşka bir hal aldı.
GDI ile Nod arasındaki mücadele bu oyunla başladı ve halen sürüyor. Tiberium kaynakları için savaşırken oyunucunun taktik yeteneklerini sınayan oyun, günümüz RTS'lerinin temel oynanış mekanizmasını rafine etme yolunda dev bir adımdı. Muhteşem ses efektleri ve oyuna ilgiyi arttıran ara sahneler ile son derece başarılı bir klasik.

Diablo

Blizzard bu oyun sayesinde inanılmaz ününe kavuştu. İzometrik bir hack&slash RPG olan Diablo son derece bağımlılık yapıcı bir oyun. Her oyunda yeniden yaratılan bölümler sayesinde yüksek yeniden oynanabilirliğe sahip oyun, sadece 3 karakter sınıfı olmasına karşın savaşçıların da aynı büyüleri kullanmasına imkan veren sistemi sayesinde son derece esnekti. Sayısız iblis ile mücadele ettiğimiz oyun hala bütün zamanların en iyi oyunları arasında yer alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.