Oyun

Valve' den yeni Counter-Strike geliyor

Cuma günü Valve tarafından duyurulan yeni Counter-Strike' dan bazı detaylar ortaya çıktı.


Counter-Strike oyun dünyasındaki en büyük efsanedir. Ne turnuvalar yaptık zamanında. Ama yavaş yavaş popülerliğini yitiren Counter-Strike şimdi yeniden doğmaya hazırlanıyor.

Yeni oyunun, Counter-Strike: Global Offensive adıyla Valve tarafından duyurulmasına rağmen, Valve oyun ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak ESEANews.com adlı web sitesi oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıkardı.

ESEANews.com' dan Craig Levine oyunu oynama şansı bulmuş. Valve' nin oyunu bir Counter-Strike 2 olarak adlandırmadığını ve Counter-Strike' ın yada Counter-Strike: Source' un yerine geçecek bir oyun olarak planlandığı belirten Levine, Global Offensive' in güncellenmiş Source Engine üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Yapılan makalede oyunun görsel açıdan çok etkileyici olduğunu söylenirken, en çok sevilen de_dust, de_dust2 ve Inferno haritalarınında yenilenmiş sürümleri bulunuyor.

Oyun şuan için ön-beta aşamasında ve daha kat edilecek çok yol var. Oyuna yeni bir ağır makineli tüfek, tabancalar ve molotov kokteyl gibi yeni öğelerde ekleneceği söyleniyor.

Counter-Strike: Global Offensive' in 2012' ye kadar çıkması beklenmiyor. Oyun PC, xBox Live Arcade ve Playstation için yayınlanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.