Vampire Survivors yakında 'minyatür hikaye modları' içerecek

Vampire Survivors, son birkaç yılın en büyük sürpriz oyunlarından biri ve geliştiricisi kolayca geri adım atıp işleri kolaylaştırabilirken, Poncle bir dizi güncelleme üzerinde duruyor.

Vampire Survivors yakında 'minyatür hikaye modları' içerecek

Bir sonraki mod, oyunculara daha da fazlasını yapacak yeni bir oyun modu.

Poncle'a göre yeni Maceralar, Vampire Survivors karakterlerini bazı "çılgın yan arayışlara" götürecek "bağımsız minyatür hikaye modları". Her görevin ana oyundan ayrı, kendi ilerleme yolu bulunuyor. Belirli bir süre hayatta kalmak veya belirli sayıda düşmanı öldürmek gibi özel zorlukların üstesinden gelirken emrinizde sınırlı sayıda karakter, silah ve güçlendirici olacak. Maceralarda ayrıca hikayeyi birbirine bağlayacak bazı "bilgi metinleri" de olacak.  

İlk birkaç görev yakında oyunun mevcut olduğu tüm platformlara (PC, Xbox, Switch ve mobil) ulaşacak. Her birinin ilk seferde tamamlanması bir veya iki saat sürecek ancak sonraki çalıştırmalar için bazı değiştiricilerde ince ayar yapabileceksiniz. Ayrıca tüm görevler co-op olarak oynanabiliyor.

Vampire Survivors yakında 'minyatür hikaye modları' içerecek

Bu Maceralar için daha fazla para ödemenize gerek kalmayacak ancak bunların bir kısmı mevcut ücretli genişletmelere eklenecek. Poncle başlangıçta temel oyuna iki, Legacy of the Moonspell DLC'sine ise üçüncü bir görev getirecek. Maceraların kilidi yalnızca temel oyunun ve genişletmelerin belirli bölümlerine ulaştığınızda açılacak.

Görünüşe göre Poncle bu görevlerle ilgili biraz deneme yapıyor. Temel oyuna ekleyeceği şeylerden biri "biraz ciddi bir hikaye ve normalden daha erken kilit açma şansı kazanma şansı ile klasik içeriği nasıl elden geçirdiğimizi keşfedecek." Yine de Vampire Survivors’ın olağan saçmalığını tercih ediyorsanız endişelenmeyin. Diğer iki görev oyunun olağan dışı atmosferine sahip olacak.