VR oyunlarına bir yenisi daha eklendi: Serious Sam VR!

VR oyunlara bir yenisi daha katıldı. Serious Sam VR: The Last Hope VR Steam'de %20 indirimli olarak satışa sunuldu.

VR oyunlarına bir yenisi daha eklendi: Serious Sam VR!

Virtual Reality - VR (sanal gerçeklik) oyunları gün geçtikçe oyun severler arasında popülerleşiyor. Önceki gün Steam'de satışa sunulan Serious Sam VR: The Last Hope oyunu ile VR oyunlarının ileride bizlere daha neler sunabileceğinin ilk sinyallerini vermiş oldu. 

Serious Sam VR: The Last Hope ile kargaşa ve yıkımı merkezinde yaşayıp, oyunun içinden deneyimleyebileceksiniz. İnceleme yazılarını yazmak için izlediğim tüm VR oyunları içerisinde Last Hope bu kategorideki oyunlar arasında beni en çok heyecanlandıranı oldu.

Oyunda elinizde hiç de gerçekçi olmayan, oldukça büyük ölçülerde silahlarınız bulunuyor ve videoları izlediğinizde göreceğiniz gibi size saldıran yaratıklara normal bir damage ile saldırmıyorsunuz. Oyunda Pladeon gezegeninde tehlikeli çöllerde hiç beklemediğiniz boyutlarda ve güçlerde yaratıklarla savaşacaksınız.

En güzel yanı da bu, sanal gerçeklikle oyunun içerisinde olduğunuzda mesafe ve boyutları normal bilgisayar oyunlarından farklı bir şekilde algıladığınız için oyunu oynarken veya izlerlen ciddi ciddi içinizde bir heyecan oluştuğunu farkedeceksiniz. 

Oyunun geliştiricisi Croteam heyecanı arttırmak için bazı bölümlerde üzerinize yüzlerce yaratığın saldırdığı bölümler oluşturmuş. Oyunun bu bölümlerinde sistemlerde kasılma, ağırlaşma olmaması Croteam "Sirious Engine 4.5" isimli bir apt kullanmış. 

Serious Sam oyun serisi hayranlarına göre oyun Duke Nukem'e rakip olacak seviyede. 

Serious Sam VR: The Last Hope oyunu şu anda Steam'de %20 indirimli olarak 47.20 TL'den satışta. VR oyun ekipmanı olan ve yeni bir oyun çıksa da alsam diye düşünenlerin kaçırmaması gereken bir oyun.

Şu anki %20 lik indirimden sonra en yakın indirim 3-4 ay sonrasında geleceği düşünüldüğünde bence güzel fırsat. İndirim bitmeden oyunu Steam Kütüphanenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Serious Sam VR: The Last Hope oynanış videosu