Oyun

Windows 10 Xbox One'a Geliyor!

Windows 10 Xbox'a Geliyor! Detaylar haberimizde...


Microsoft'un Windows 10'u tanıttırken ortaya attığı "ortak işletim sistemi ve ekosistem" anlayışı çerçevesindeki çalışmalarındaki bir sonraki adımı Windows 10'u Xbox One platformuna getirmek olacak. Xbox One için Windows 10 güncellemesi 12 Kasım'da kullanıcılara sunulacak.

Konsol ve bilgisayar oyunlarının kesişim noktası haline getirilmesi planlanan Xbox One'a oyun çıkarmak da geliştiriciler için daha kolay olacak. Artık bilgisayar oyun üreticileri çok kolay bir şekilde bilgisayar için ürettikleri oyunu Xbox platformuna uyarlayabilecekken aynı şey Xbox'tan bilgisayara oyun geçişini yapmak isteyen geliştiriciler için mümkün olacak. Bunun yanında yeni Windows 10 güncellemesi ile Xbox 360 oyunları Xbox One'da oynanabilecek ve böylece Xbox One'daki oyun çeşitliliği de artmış olacak.

Aynı zamanda "ülkemizde bulunmayan" Microsoft'un sevilen sanal asistanı Cortana'da Xbox One için Windows 10 güncellemesi ile gelen bir başka yenilik olacak.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 ile Apple'ın oluşturduğu ekosistemi oluşturabilecek mi? Görüşlerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.