Oyun

Xbox One ailesine 1440P desteği geliyor!

Xbox One S ve Xbox One X modellerine 1440P çözünürlük desteği çok yakında gelebilir.


Konsol pazarında özel oyunlarda yaşadığı çeşitlilik sorunu güçlü donanım ile kapatmak isteyen Microsoft, geçtiğimiz yıl dünyanın en güçlü konsolu olan ve 4K native çözünürlük sunan Xbox One X'i satışa sunmuştu.

Xbox One X, Supersampling özelliği sayesinde 1080P çözünürlüklü TV ve monitörlerde daha iyi görüntü sağlıyordu. Microsoft, şimdi de bu desteği 1440P monitörlere getirmeyi planlıyor.

Supersampling özelliği şimdilik 4K çözünürlüğü FHD'ye indirgeyebiliyor. Önümüzdeki aylarda gelecek güncelleme ile 1440P yani QHD monitörlerde de supersampling özelliği kullanılabilecek.

Xbox Platform Partner Grubu’nun program müdürü Kevin Gammill Twitter hesabından; "1440P desteğinin ne zaman geleceğine dair sorular alıyorum. Xbox One S ve One X sahiplerini yakında hoş bir sürprizi bekliyor.” açıklamasını yaptı.

Tahminlerimize göre; 1440P desteği Xbox One S modelinde oyunlarda çalışmayacak. Yani oyunlar QHD monitörlerde 1080P olarak oynatılacak. Ancak Netflix, Hulu ve YouTube gibi servislerde 1440P desteği devreye girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.