Oyun

Xbox One satışları 5 milyona ulaştı

Sony'nin PS4 satışlarını açıklaması sonrası Microsoft da altı aylık süreçte Xbox One satış rakamlarına açıklık getirdi.

Xbox One satışları 5 milyona ulaştı

Sony mart sonu itibariyle PlayStation 4 satışlarının 7 milyonu aştığını açıklamıştı. Bu bilgi sonrası gözler PS4'ün en önemli rakibi Xbox One çevrildi. Microsoft cephesinden açıklama gecikmedi. Yazılım devi resmi kanallar aracılığıyla yaptığı değerlendirmede Xbox One satışlarının 5 milyonu bulduğu belirtildi. Sony satış rakamlarında kullanıcıya ulaşan PS4 rakamını açıklarken, Xbox One cephesinde ise perakende mağazalarına ulaşan rakamın 5 milyon olduğu görülüyor.

Kasım ayında satışa sunulan ve ilk 6 ayda 5 milyon satışa ulaştığı bildirilen yeni nesil konsol, Xbox 360'ın aynı dönemdeki satış rakamlarıyla karşılaştırıldığında %60'lık bir artış söz konusu. Kullanıcıların her gün ortalama 5 saat vakit geçirdiği Xbox One eylül ayı içerisinde ülkemizde resmen satışlara başlayacak. Haziran döneminde gerçekleşecek E3 oyun fuarında konsol için yeni oyunların duyurulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.