Xbox One X hakkında bilmeniz gereken her şey - Page 1

Bu, orijinal Xbox One veya Xbox One S'de oynatabileceğiniz tüm oyunları oynattığı anlamına gelir. Üç cihazın oyun kütüphanelerinden herhangi birinde herhangi bir sapma yoktur.

Xbox One X hakkında bilmeniz gereken her şey - Page 2

Microsoft, Xbox One X'deki oyunları diğer Xbox One aygıtlarından daha iyi gösterecek ve daha iyi çalıştıracağına söz veriyor, ancak bu oyunlar Xbox One X'in ekstra beygir gücü göz önünde bulundurularak oluşturuluyor.

Xbox One X hakkında bilmeniz gereken her şey - Page 3

Bu beygir gücü hakkında: Kağıtta, Xbox One X teknik olarak en yetenekli ev oyun konsolu. İşte nitritik özelliklere bir göz atın:
8 adet özel x86 çekirdek 2.3 GHz hızında

• 6 teraflop grafik performansı. Karşılaştırıldığında, PS4 Pro'nın 4.2 teraflopu, standart Xbox One'ın 1.31 teraflopu ve standart PlayStation 4'ün 1.84 teraflopu var.

• 12 GB GDDR5 RAM. Karşılaştırıldığında, diğer her Xbox ve PlayStation konsolunda 8 GB var.

• Tüm oyunlarınızı depolamak için 1 TB sabit disk. Bununla birlikte, bunun yükseltilebilir olmayacağı anlaşılıyor.

• Dolby Atmos sesi, uyumlu oyunları daha zengin sese borçlu. Xbox One S de bunu destekliyor.

Xbox One X hakkında bilmeniz gereken her şey - Page 4

Yine de Xbox One X'in baş döndürücü özellikleri saniyede 60 kareye kadar 4K ve HDR oyunları destekliyor. Belli bir oyun tüm bunları destekliyorsa, daha keskin (4K ile), HDR10 ile daha canlı görünmesi ve diğer konsollarda olduğundan daha düzgün (yüksek FPS ile) çalıştırılması gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var:
En belirgin olan, aslında ilk etapta 4K ve / veya HDR oynatmayı destekleyen bir TV'ye ihtiyacınız olacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.