Oyun

Xbox oyunları Samsung telefonlara geliyor

Microsoft tarafından geliştirilen Project xCloud teknolojisi ile Xbox oyunları Samsung telefonlara geliyor.

Xbox oyunları Samsung telefonlara geliyor

Yazılım devi Microsoft'un halen üzerinde çalıştığı ve Azure teknolojisini kullanarak telefon ya da tablet gibi mobil cihazlarda Xbox oyunlarını oynamayı sağlayan Project xCloud ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Xbox oyunları Samsung telefonlara geliyor

Geçtiğimiz günlerde ABD'de düzenlenen Samsung Geliştiriciler Konferansı'nda demosu yapılan teknoloji Samsung marka bir telefon üzerinde Xbox oyununun oynanabileceğini kanıtladı. Şimdilik test aşamasında olan teknolojisi sayesinde Halo ve Gears of War gibi oyunlar cep telefonu üzerinden oynanabilecek.

Xbox oyunları Samsung telefonlara geliyor - Resim : 1

Demonun Samsung marka bir telefonda yapılıyor olması diğer telefonlarda bu özelliğin çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Ancak muhtemelen ilk olarak Samsung telefonlarla çıkan bir özellik olabilir Project xCloud. Önümüzdeki yıl çıkacak olan Galaxy S10'da bu özelliğin bulunma ihtimali bulunuyor.

Mobil cihazlar üzerinde oyun oynamak son yıllarda fazlasıyla popüler oldu. Microsoft'un yaptığı bu hamle Xbox oyunları için mantıklı gibi görünüyor. Ancak oyun deneyiminin nasıl olacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Projenin sonuçlarının önümüzdeki yıl ürün olarak çıkabileceği de düşünülüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.