Oyun

Xbox Scorpio'nun özellikleri açıklandı!

Dünyanın en güçlü konsolu Xbox Scorpio'nun özellikleri açıklandı. Peki, Xbox Scorpio özellikleri ile oyunculara neler sunuyor? İşte Xbox Scorpio hakkında her şey.

Xbox Scorpio'nun özellikleri açıklandı!

Microsoft, sonraki konsolları olan Scorpio'nun şimdiye kadarki en güçlü konsol olacağına söz verdi. Bugün de şirket bu sözünü tuttu. Güç açısından bugün piyasadaki herhangi bir video oyun konsolunu aşan bir çok özellik olacağına söz verdi. Microsoft, Scorpio'nun CPU'sunun, 12GB GDDR5 RAM olacağını açıkladı. Detaylı özellik listesinin ve karşılaştırmayı aşağıda bulabilirsiniz;

1491485423_stplwqj3f0vv8q8crasy.png

Scorpio, 60 FPS/saniye ve 4K çözünürlükte bir Forza oyunu çalıştırabilen herhangi bir video oyun konsolundan daha güçlü. PS4 Pro bir yineleme iken Scorpio, daha çok yeni bir konsol gibi görünüyor. Hiç şüphe yok ki, CPU hızı ve grafiksel takıntılı oyuncuları etkilemekle birlikte, konsol pazarındaki yerlerini yenilemek konusunda Microsoft'un önünde zorlu bir yol var.

Bu nesil başladığından beri, Sony'nin PlayStation 4Microsoft'un Xbox One'ını hem satış hem de yazılım alanında ezdi. Microsoft, birçoğu PlayStation'a özel olan, Sony'nin birinci parti teklifleri ile rekabet etmek için uğraşıyor. Microsoft, Scalebound ve Fable Legends gibi Xbox'a özel ancak hayal kırıklığı yaratan oyunlardan birkaçını iptal etti.

1491485901_yupj2pfl0fpslqkk2wyc.png

Rekabet etmek için Microsoft, PlayStation 4'ler kadar etkileyici bir oyun dizisi içeriği de yayınlamalı. Microsoft Scorpio'nun bu sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyor ancak henüz bir fiyat bilgisi yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.