Oyun

Xbox'tan telefon aksesuarı: MOGA

Microsoft, cep telefonlarını Xbox oyun koluna bağlamayı sağlayan yeni aksesuar MOGA'yı tanıttı.

Xbox'tan telefon aksesuarı: MOGA

Bir süredir Project xCloud projesi ile oyun konsolu Xbox'ı mobil cihazlardan üzerinden de kullanmayı hayata geçirmeye çalışan Microsoft, yeni aksesuarı olan MOGA'yı duyurdu. Project xCloud kapsamında geliştirilen ürün, temelde cep telefonunu Xbox kumandasına bağlamayı sağlayan bir aksesuar.

Xbox'tan telefon aksesuarı: MOGA

Bir ucu Xbodx One kumanda koluna takılan bu aksesuar üstüne bir cep telefonu yerleştiriliyor. Şimdilik Android işletim sistemli cihazların Xbox kumanda koluna bağlanmasını sağlayan bu aksesuarın sunduğu maksimum genişlik ise 8.12 cm (3.12 inç). Bu da piyasada bulunan hemen hemen tüm telefonlarla uyumlu olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Cep telefonu ile Xbox kolu arasında iletişim ise Bluetooth teknoloji üzerinden gerçekleştiriliyor.

ABD fiyatı dolar olarak açıklanan cihazın önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulması beklenen Project xCloud ile birlikte uyumlu bir aksesuar olarak kullanılabileceği düşünülüyor. MOGA ile ilgili detaylı bilgi Microsoft internet sitesinde yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.