Gizli İlerleyeşiniz Sırasında Yolunuza Dikkat Edin

Karakteriniz ile onu yönlendireceğiniz yola dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bir kapıdan ve pencereden girecek şekilde ilerlerseniz çok büyük bir ihtimalle yapacağınız gürültü nedeniyle açığa çıkacaksınız. Bu hamle ile etrafınızdaki bütün düşmanlarını ilgilisi o karaktere dönecektir. Karakterinizin sessiz sedasız ilerlemesini istiyorsanız hamleleri dikkatli yapmanız gerekecek.

Düşmanların Aniden Yoluna Çıkabilir
İlerlediğiniz patika tamamen güvenli görünebilir fakat bu düşmanların o yol üzerinde olmadığını garanti etmiyor. Düşmanın yetenekleri ve gizlenebilme becerileri sayesinde, net bir şekilde görmediğiniz düşmanlar aniden yolunuza çıkabilir. Özellikle büyük nesnelerin arasından hızlıca geçmeye çalıştığınızda pusuya düşmeniz olası.

Bekle-Gör-Ateş Et
Oyunda her zaman iyi bir atış açısı bulmanız mümkün değil. Bazen düşmanın konumu bazen düşman ile aranızda olan mesafe veya isabet oranını etkileyecek olan engeller bunun başlıca sebepleri. Bu nokta ıska geçecek bir deneme yerine Overwatch seçeneğini kullanmak daha mantıklı olabilir. Ekip halinde bir yolda ilerlerken birden fazla askerinizi Overwatch yaptırıp, karşında gelecek olan bir hamleye karşı daima hazır tutabilirsiniz.

Pim Çek - Bomba At!
Karşılaştığınız bir düşman, atışlarınızı engelleyen bir siperin arkasındaysa, ona küçük bir sürpriz yapabilirsiniz ve bir bomba ile saklandığı siperi de ortadan kaldırabilirsiniz. Bomba ile yapılan saldırı, siperi, zırhı ve hatta overwatch yapan düşmanı bile ciddi oranda yıpratabilir. Hatta bomba ile kendinize yeni geçiş yolları açabileceğiniz gibi, tavanları düşmanların üzerine de yıkabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.