Yeni Half Life oyunu satışa sunuldu!

Valve’in uzun süredir üzerinde çalıştığı merakla beklenen yeni Half Life oyunu satışa sunuldu. İşte Half Life Alyx hakkındaki tüm detaylar.

Yeni Half Life oyunu satışa sunuldu!

FPS denildiğinde akla gelen ilk serilerden biri olan Half Life tam 13 yıl aradan sonra yeni oyunuyla PC’lerimize konuk oluyor.

Valve’in geçtiğimiz sene tanıttığı ve uzun bir süredir üzerinde çalıştığını açıkladığı Half Life Alyx geçtiğimiz gün itibariyle raflardaki yerini aldı. Steam’de 92TL’lik etiketle satılan oyunun en büyük dezavantajı ise oynanabilmesi için VR gözlüğe ihtiyaç duyuyor olması.

Yeni Half Life oyunu satışa sunuldu!

Başka bir değişle yeni Half Life oyununu tecrübe edebilmek için Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest ya da Windows Mixed Reality cihazlarından birisine sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu sanal gerçeklik gözlüklerinden birine sahipseniz o zaman unutulmaz bir macera sizi bekliyor demektir.

Oyunun ilk inceleme puanlarının muazzam olduğunu söyleyebiliriz. Hali hazırda Half Life Alyx ortalama puanı 93. Uzun bir süredir Metacritic üzerinde bu kadar yüksek ortalamaya sahip oyun görmemiştik.

Bu arada sanal gerçeklik gözlüğünüz yoksa da üzülmeyin. Oyunu YouTube üzerinde oynayıp bitirenlerin videolarına göz atarak, yeni Half Life deneyimine eşlik edebilirsiniz.

Eğer oyunun nasıl başladığını merak ediyorsanız, IGN tarafından yayınlanan ilk 17 dakika videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dip not olarak belirtelim. Belki “kaç para bir sanal gerçeklik gözlüğü” diye isyan edenler olabilir. En ucuzu 5000 TL – 6000 TL civarlarında.