Oyun

Yeni nesil Wii için büyük yenilik!

Nintendo'dan son dönemlerin en büyük açıklaması geldi.

Yeni nesil Wii için büyük yenilik!

Nintedo Wii U uzun bir süredir bekleniyordu. Şimdi hakkında son dönemlerin belki de en büyük açıklaması yapıldı. Nintendo'nun İcra Müdürü Satoru Iwata yaptığı açıklamada; Wii U, tıpkı Xbox Live ve PlayStation Network Online servislerine benzeyen bir yapı sunacağını söyledi.

1338968067_wii-u-controller-press-1307466616.jpg

Şuan için sadece 2012 yılı sonuna tarihlenen Wii U için geliştirilen bu online sistem sayesinde, kullanıcılar birbirleriyle sürekli görüşebilecekler. Başka oyuncuların istedikleri zaman kendi oyunlarına dahil edebilecekler ve oyuncular, aynı zamanda da Twitter'a benzeyen bir mesajlaşma sistemi ile düzenli olarak haberleşme olanağına sahip olacaklar.

1338968086_nintendo-wii-u-gamepad.jpg

Online ortam, sosyal paylaşım platformu Miiverse'in her seviyeden oyuncu ve oyun için kullanıma açık olacağı ise Iwata'nın özellikle üzerinde durduğu konulardan biri. Bu basit çapraz konuşma ve yazışma sisteminden Miiverse, arkadaşlarınız ve oynadıkları oyunlar hakkında size direk bilgi verecek. Mesela oynanan bir oyun esnasında, oyuncuların hangi seviyede bulunduklarını gösteren mesajlar bırakabilecek ve yazılan bu mesajlarsa bir süre sonra diğer oyuncuların oyunlarına yansıyarak anlık çok büyük bir bağlantı sağlayacak. Bu şekilde tek başınıza geçemediğiniz bir bölümü geçme fırsatı yakalayabilirsiniz.

1338968103_nintendo-wii-u-camepad-controller-rre-e3-2012-press-conference-video-4-570x373.jpg

Iwata, sunucular açıldıktan sonra yapılacak ilk işin Miiverse'i PC, Mac ve akıllı telefonlar ile uyumlu hale getirmek olacağını söyledi. Ancak direk olarak bir iPhone ya da Android uygulaması üzerinde çalışıp çalışmadıkları hakkında bir bilgi vermedi. Bilinen tek şey Miiverse'in cep telefonları üzerinden de bir bağlantı noktasına sahip olacağı.

1338968119_nintendo-wii-u-will-allow-for-two-wii-u-controllers.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.