Oyun

Yeni Tomb Raider oyunu Amazon imzası taşıyacak

Lara Croft, Amazon Games'in yardımıyla geri dönüyor. Şirket, Crystal Dynamics'in geliştirmekte olduğu yeni Tomb Raider oyununu yayınlayacak. Amazon, stüdyonun bugüne kadarki en büyük ve en kapsamlı Tomb Raider oyununu yapmak için Unreal Engine 5 kullandığını söyledi.

Yeni Tomb Raider oyunu Amazon imzası taşıyacak

Birden fazla platforma gelecek olan yeni Tomb Raider oyununu oynayabilmek için muhtemelen birkaç yıl beklemeniz gerekecek. Oyun hala geliştirme aşamasında, ancak Amazon, franchise'ın tüm özelliklerini koruyacağını söylüyor: bulmacaları çözecek ve çeşitli düşmanlarla savaşacaksınız. Oyun, bir yeniden başlatma yerine Lara'nın hikayesine devam edecek (bu yüzden muhtemelen bazılarının umduğu  gibi Tomb Raider 2 remake olmayacak). Bu, 2018'deki Shadow of the Tomb Raider'dan bu yana ilk ana hat Tomb Raider oyunu olacak (Tomb Raider Reloaded mobil oyunu bu yılın başlarında gelmişti).

Yeni Tomb Raider oyunu Amazon imzası taşıyacak

Embracer Group kısa süre önce Square Enix'ten Crystal Dynamics, Eidos-Montreal ve Square Enix Montreal'i 300 milyon dolarlık indirimli bir anlaşmayla satın aldı. Embracer, Tomb Raider, Deus Ex ve Square Enix'ten birçok diğer oyunun fikri mülkiyet haklarını da kaptı. Oyun devi, Unreal Engine 5'te Deus Ex'i de canlandırmayı planlıyor.

Amazon, son zamanlarda oyun yayıncılığında daha fazla aktif yer alıyor. Bu yılın başlarında Smilegate's Lost Ark'ı Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa'ya getirdi. Geçen hafta da, Bandai Namco'nun gelecek ücretsiz çok oyunculu RPG'si Blue Protocol'ü batıya getireceğini açıkladı. Amazon Games, ilk tek oyunculu anlatı oyunu olacak olan Tomb Raider ile yeni bir seviyeye geçmiş olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.