Oyun

Yine üzdü: Xbox Series S ve Series X Türkiye fiyatları açıklandı

Microsoft'un yeni konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları belli oldu. Şaşırmadık.

Yine üzdü: Xbox Series S ve Series X Türkiye fiyatları açıklandı

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S ile ilglii birçok bilgi resmi olarak açıklanmış ancak Türkiye fiyatları belli olmamıştı. Yurtdışı fiyatları sırasıyla 499 ve 299 dolar olan konsolların Türkiye fiyatı açıklandı.Bu sefer de bizi şaşırtmayan fiyatlar cep yakacak cinsten.

Yine üzdü: Xbox Series S ve Series X Türkiye fiyatları açıklandı

Ailenin güçlü modeli olan Xbox Series X'in Türkiye fiyatı 7.499 TL olarak açıklanırken, ailenin küçük kardeşi olan Xbox Series S'in fiyatı 4.599 TL olarak duyuruldu.

Yine üzdü: Xbox Series S ve Series X Türkiye fiyatları açıklandı - Resim : 1

Her iki konsol da dünya ile aynı anda 10 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacak. Konsollara geçtiğimiz aylarda getirilen ek verginin Ekim ayı itibariyle yüzde 50'den yüzde 20'ye düşürüleceği biliniyor. Yani konsolların vergisi yüzde 20 oranında hesaplanarak fiyatı belirlenmiş oluyor. Bu da fiyatlarda ek bir indirim yapılmayacağı anlamına geliyor. Her iki konsolun da Türkiye'de ön siparişe açıldığını ve 22 Eylül'den itibaren ön siparişle satın alınabileceğini belirtmek isteriz.  

Bu fiyatlarla konsol almak biraz zor gibi görünüyor. Xbox rakibi olan PlayStation 5'in Türkiye fiyatının henüz belli olmadığını da belirtelim. Ancak onun fiyatının da Xbox Series X civarında olması bekleniyor.

Oyun da lüks oldu

Elbette konsolları satın aldıktan sonra verimli kullanabilmek için bir de Xbox Game Pass paketi almanız gerekiyor. Türkiye'de iki farklı Xbox Game Pass paketi bulunuyor: Xbox Game Pass Ultimate için ayda 44.99 TL ödemeniz gerekiyor. Konsol için geçerli olan Xbox Game Pass için de ayda 29 TL ödemeniz gerekiyor. Yani yıllık maliyete baktığımızda Game Pass Ultimate için 539.88 TL, Xbox Game Pass için de 348 TL gibi rakamlar ortaya çıkıyor. Uzun lafın kısası Türkiye'de oyun oynamak da lüks bir faaliyet haline geldi.  

Peki siz bu fiyatları nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
crow
xbox yıllık aboneliği kaldırdı ps nin gerisine düştü eskiden daha ucuzdu ...
Cevapla
Abdullah
450 dolar veya 500 dolar aslında güzel para ama zaten ortalama güzel bir telefon aldığında 7000 veya 8000 TL veriyoruz ama oyunlar çok pahalı ama Xbox game pes aslında iyi PlayStation göre bir de Xbox güzel oyunlar eklerse game pese o zaman daha da güzel olur diyorum
Cevapla
Gomalak
Ekmek değil su değil, almayız olur biter.
Cevapla
ff
oyun oynamak zaten lüks bir iş. hem para hem zaman kaybı.
Cevapla
komodo ejderi buradaydı dersiniz
Kardeş. Oyun oynamak zaten bir lüks. Hadi parasını geçtik. Ya arkadaş hiç mi işiniz yok. Bu ne rahatlık?!! Demekki hayaliniz fikriniz oyun. Yazık la. Üzücü.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.