Zelda filminin yönetmeni favori oyununu açıklamaktan kaçınıyor

Zelda filminin yönetmeni Wes Ball, serideki favori oyununu sorulduğunda sessiz kalmayı tercih ediyor. Ünlü yönetmen, bu konuda çok şey söylemekten kaçınarak, serinin hayranları arasında bile bazı spekülasyonlara yol açabileceğini düşündüğü için konu hakkında konuşmamayı seçti.

Zelda filminin yönetmeni favori oyununu açıklamaktan kaçınıyor

Wes Ball, "The Legend of Zelda" filmi hakkında pek bilgi vermek istemiyor gibi görünüyor. Ünlü yönetmen, serinin uzun soluklu video oyunları arasında en beğendiği oyunu açıklamaktan kaçınarak, oldukça gizemli davranmayı tercih ediyor. X platformunda (eski adıyla Twitter) bir sorusuya sadece kaşını kaldırarak cevap veren Ball, konu hakkında susmayı seçtiğini belirterek gülümsedi.

Bu durum, sosyal medya kullanıcıları arasında Ball'ın hiçbir "Zelda" oyunu oynamadığı şeklinde yorumlara neden oldu. Ancak yönetmen bu yorumlara kısa bir açıklama yaparak, "Rahat olun arkadaşlar," diyerek kendisinin de bir hayran olduğunu ve "Zelda ile ilgili konuşmaktan kaçınmanın en iyisi olduğunu" öğrendiğini ifade etti. 2017 yılında bir Nintendo Switch ve "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" oyununu aldığını gösteren bir fotoğrafı da dahil olmak üzere, Ball video oyunları hakkında konuşmayı sık sık tercih ediyor.

Zelda filminin yönetmeni favori oyununu açıklamaktan kaçınıyor - Resim : 1

Zelda filminin yönetmeni favori oyununu açıklamaktan kaçınıyor

Yakın zamanda, yapım aşamasında olan Zelda filmine uyguladığı derslerden bahseden Ball, filmin gerçekçi bir his uyandırması gerektiğini ve Hayao Miyazaki'nin canlı aksiyon estetiğini hedeflediğini belirtti. "The Legend of Zelda" filmi geçtiğimiz Kasım ayında resmi olarak duyuruldu ve Nintendo ile Sony Pictures Entertainment tarafından geliştiriliyor. Film için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Öte yandan Ball'ın yönetmenliğini yaptığı "Kingdom of the Planet of the Apes" filmi ise bugün itibariyle sinemalarda gösterime girdi.

Yeri gelmişken en popüler Zelda oyunları arasında genellikle "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" ve "The Legend of Zelda: Ocarina of Time" yer alıyor. Bu oyunlar, yenilikçi oynanış yapıları ve derin hikayeleri ile bilinirler. Diğer sevilen oyunlar arasında "The Legend of Zelda: Twilight Princess" ve "The Legend of Zelda: Majora's Mask" gibi daha karanlık temalı oyunlar da bulunur. Her oyunun kendine has özellikleri ve hayran kitlesi vardır. Son çıkan Zelda: Tears of the Kingdom’da ciddi bir hayran kitlesine sahip.