11 Ekim haftası vizyona giren filmler! - Page 1

İkizler Projesi
 Film, eski bir kiralık katilin peşine düşen klonundan kurtulmak için verdiği mücadeleyi konu almaktadır. Henry, işinde uzman olan bir kiralık katildir. Artık bu işlerden kurtulup hayatına yeni bir yön vermek isteyen Henry, bir anda kendisini büyük bir girdabın içinde bulur. Kiralık katilin peşine, kendisini öldürmek için gizli bir ajan düşmüştür. Üstelik peşindeki ajan, Henry’den 25 yıl önce alınan genlerle oluşturulan ve Henry'in her hareketini önceden tahmin edebilen bir klondur. Henry'i hayatta kalabilmek için büyük bir savaş vermek zorundadır.

11 Ekim haftası vizyona giren filmler! - Page 2

Saklambaç
Film, zengin bir adam ile evlenen genç bir kadının hayatını konu alıyor. Grace ve Alex, mutlu giden birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak ister ve Alex’in ailesinin malikanesinde evlenirler. Düğünde her şey çiftin istediği gibi gerçekleşir fakat Grace için yapılan bir plan vardır. Grace, daha gelinliğini çıkaramadan, eşinin ailesi tarafından geleneksel aile oyunu dedikleri oyunu oynamak için çağırılır. Eşinin ailesinin isteğini geri çevirmeyen Grace, aile bireyleri ile birlikte masaya oturur. Oyunu seçme hakkı ailenin yeni üyesi Grace’e verilir ve genç kadın nadiren çıkan saklambaç kartını seçer ve bir anda Grace için bu oyun hayatta kalmak için mücadele ettiği korkunç bir savaşa dönüşmüştür.

11 Ekim haftası vizyona giren filmler! - Page 3

Acı ve Zafer
Usta yönetmen Pedro Almodóvar'ın yeni filmi olan Acı ve Zafer, yönetmen Salvador Mallo’nın geçmişten bugüne yaptığı seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları konu almaktadır. Filmde, Mallo’nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllara, doğup çocukluğunu geçirdiği yerden ayrılıp ailesi ile birlikte Valencia’da bir köye göç etmesine, refah arayışına, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına, kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor.

11 Ekim haftası vizyona giren filmler! - Page 4

7. Koğuştaki Mucize
Film, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu alıyor. 1983 yılında, Ege kazabalarından birinde bir sıkıyönetim komutanının kızı ölür. Ölen küçük kızın, ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimseyi inandıramaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırlar. Bakalım Memo, idam cezasından kurtulabilecek midir?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.