Film sektöründe stüdyoların birinci önceliği para kazanmaktır. Elbette filminiz Rotten Tomatoes'ta %100'lük bir 'tazelik' oranı yakalayabilir ancak gişede başarılı olamadıktan sonra size yalnızca para kaybettirir ve gişede batan film etiketi üstüne yapışır kalır.

Günümüzde ise bir filmde dinozorlar veya Marvel kahramanları olmadığı sürece filmlerin gişe performanslarını tahmin etmek kolay bir iş değil. Yine de elimizden geleni yaptık ve 2019'da gişede batması beklenen filmlere göz attık!

Cameron ülkemizde 15 Şubat 2019 tarihinde vizyona girecek bilim kurgu ve aksiyon filmi "Alita: Savaş Meleği"nin de arkasında duruyor ancak yönetmen olarak değil, senarist ve yapımcı olarak.

Filmin yönetmenliğini ise son olarak 2014 yılında gişede pek başarılı olamayan "Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın" filmiyle karşımız çıkan Robert Rodriguez üstleniyor. "Alita: Savaş Meleği"nin bütçesinin yaklaşık 200 milyon dolar olduğu düşünülürse, gişeden karlı çıkması pek kolay olmayacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki yıl Amerika'da 14 Şubat'ta yani Sevgililer Günü'nde vizyona girmeye hazırlanan "Fighting with My Family"nin çok da iyi bir tercih yaptığını söyleyemeyiz.

O günü çiftler ya evlerinde geçirecekler ya da güreş temalı bir aile komedisi izlemek yerine geçtiğimiz sene gişeleri sallayan "Ölüm Günün Kutlu Olsun"un devam filmi "Happy Death Day 2U"ya gidecekler.

Filmin oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson olduğu için gişede şansının yüksek olduğunu düşünüyorsanız, geçtiğimiz sene gişede çuvallayan "Sahil Güvenlik" örneğine bakmanızda fayda var.

Sevilen video oyunu serisi "Doom"un film uyarlaması 2005 yılında vizyona girmiş ve oyuncu kadrosunda Karl Urban, Rosamund Pike ve Dwayne Johnson gibi önemli isimlere yer vermesine rağmen gişede çuvallamıştı.

60 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 56 milyon dolar gişe hasılatı elde eden film yapım şirketine yüklü miktarda para kaybettirmişti.

Aradan geçen 14 yılda ne değişti bilmiyoruz ancak "Doom" yeniden çevrimi 17 Mayıs 2019 tarihinde Amerika'da gösterime girecek. Hem de bu kez oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson gibi gişe fatihi bir isim de yok.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.