Bilindiği üzere, üzerinde yaşadığımız gezegen olan Dünya’nın da içinde bulunduğu uzayın insanlar üzerindeki gizemi insanları her zaman büyülemeye ve büyük merak uyandırmaya devam etmektedir.


Bu da insanoğlunun büyük bir merakla ve ilgiyle uzayı keşfetme gayretine ilham kaynağı olmuştur.


Bu merak aynı zamanda sinema sektörünü de oldukça etkilemiş durumda. Sadece sinema da değil, böylesine büyülü bir konuda romanlar, hikayeler, masallar yazıldı, belgeseller çekildi.


Görsel efektler arttıkça ve uzay yolculuğunun kendisi bir gerçeklik haline geldikçe, sinema tarihinin bilimkurgu hikayeleri de bu konuya giderek daha takıntılı hale geldi.


21. yüzyılda bu filmler genellikle büyük yapımlar ve devasa gişe rekorları kıran filmler oldu. Collider'da bu vesileyle 21. yüzyılın en iyi 10 uzay filmini isteledi.


Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, Collider tarafından yayınlanan 21. yüzyılın en iyi 10 uzay filmine yazımızın devamından hep birlikte göz atalım;


(Film listemizi IMDb puanlarına göre sıraladık)


İşte tüm zamanların en iyi 10 uzay filmi;

WALL-E (2008)


IMDb: 8,4/10

The Martian (2015)


IMDb: 8/10

Guardians of the Galaxy (2014)


IMDb: 8/10

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.