IMDB'de 10 üzerinden 8,4 puana layık görülen 2010 yapımı Toy Story 3, dünya çapında 1 milyardan dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. Filmin seslendirme kadrosunda Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Ned Beatty gibi isimler yer alıyordu.

Kafamızın içinde çalışan ve duygularımızı yöneten birbirinden sempatik karakterleri konu alan Inside Out, IMDB'de 10 üzerinden 8,4 puana layık görüldü. 2015 yılında gösterime giren yapım 800 milyon dolar gişe hasılatı elde etti "En İyi Animasyon Filmi" dalında Oscar ödülü kazandı.

Her ne kadar bolca komedi unsuru barındırsa da, Wall-E fazlasıyla duygusal bir yapımdı. 2008'de gösterime giren yapım da "En İyi Animasyon" türünde Oscar kazandı ve 533 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Wall-E'de aşırı kirlenme nedeniyle terk edilmiş bir dünya ve onu temizlemek için geride kalan robotlardan biri olan Wall-E'nin hikayesi konu alınıyordu.

IMDB'de 10 üzerinden 8,5 puana layık görülen Lion King, tarihin en başarılı animasyon filmlerinden biriydi. 1994 yılında gösterime giren yapım 2 Oscar ödülü kazandı ve 1 milyar dolar gişe hasılatına layık görüldü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.